Siedem medali dla sportowców z "Dwójki"

Gimnazjum nr 2 w Lubartowie
W indywidualnych mistrzostwach powiatowych w lekkiej atletyce, które odbyły się 12 maja na stadionie przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie, uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie zdobyli siedem krążków.

W trzech konkurencjach lekkoatletycznych nasi zawodnicy okazali się mistrzami w swojej dyscyplinie. Dwoje uczniów zdobyło srebrne medale i dwoje medale brązowe. Cała nasza szczęśliwa siódemka uzyskała też awans do zawodów rejonowych, które odbędą się w Puławach 19 maja br.
III miejsce – Katarzyna Dębek – skok w dal
            Tuż za podium, czyli na IV miejscu znalazły się: Natalia Robak w pchnięciu kulą, Katarzyna Gaweł w skoku w dal i Monika Meksuła w biegu na 100m. Ogromnego pecha miała Monika, która mimo uzyskania najlepszego wyniku zawodów (13,56s.), który wywalczyła w rundzie eliminacyjnej, w biegu finałowym nie dała rady z uwagi na doznaną kontuzję. Ale tym wynikiem ustanowiła nowy rekord szkoły. Także IV miejsce zajęli: Michał Lipski w skoku w dal i Kamil Michalik w biegu na 2000m. Na miejscu V znaleźli się: Mateusz Ziemichód w skoku w dal, Alicja Kudło w skoku wzwyż i Dagmara Kutnik w biegu na 300m.
            Gratulujemy naszym sportowcom i trzymamy kciuki podczas zawodów rejonowych!