Spójnia bez szans w starciu z liderem I ligi

Tadeusz SURMA
Stargardzki zespół przegrał dzisiaj w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS 59:71. Nieźle było tylko w pierwszej kwarcie i na koniec, kiedy spotkanie było już rozstrzygnięte.

Spójnia dobrze rozpoczęła mecz i odskoczyła na pięć punktów. Od drugiej kwarty uwidoczniła się jednak przewaga lidera I ligi. MKS punktował seriami, szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. O porażce stargardzian przesądziła trzecia kwarta, w której Spójnia rzuciła tylko osiem punktów, a punktowali tylko Wiktor Grudziński (5 pkt) i Hubert Mazur (3). W czwartej kwarcie gospodarze bez problemu utrzymali bezpieczną przewagę i wciąż są niepokonaną ekipą na swoim terenie. Spójnia przegrała trzecie kolejne spotkanie w I lidze. Wcześniej uległa w Zielonej Górze Zastalowi i u siebie Łódzkiemu Klubowi Sportowemu.

MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard 71:59 (15:20, 24:15, 17:8, 15:16)
Spójnia: Mazur 18 (cztery razy za 3 pkt), Grudziński 11, Molenda 8 (1), Koszuta 7, Stokłosa 7 (1), Bodych 6, Grzegorzewski 2, Polowy.