Spójnia niepokonana w I lidze! Tym razem rozprawiła się z rezerwami Prokomu Gdynia

Grzegorz Drążek
Marcin Stokłosa (z piłką) nie miał dzisiaj dnia do zdobywania punktów. Trafił tylko raz, w końcówce meczu. Ale i bez jego punktów Spójnia sobie poradziła i wygrała. Tadeusz SURMA
Stargardzki pierwszoligowiec pewnie wygrał dzisiaj z Asseco Prokomem II Gdynia 77:68. To trzecie zwycięstwo Spójni w trzech dotychczasowych występach.

Wygrana mogła być bardziej okazała, bo po trzech kwartach Spójnia prowadziła już siedemnastoma punktami. Ale rozluźnienie w czwartej kwarcie i słabsza gra w obronie sprawiło, że przewaga nieco się zmniejszyła. W dzisiejszym spotkaniu słabiej zagrał Marcin Stokłosa, który popełniał sporo błędów w rozegraniu, zamiast wyprowadzać kontrataki zwalniał grę. No i rzucił tylko 2 punkty. Na swoim poziomie zagrali natomiast Wiktor Grudziński, Hubert Mazur, Łukasz Grzegorzewski. Nieźle prezentował się młodzieżowiec Łukasz Bodych. Jakub Dłoniak też kilka razy pokazał się z dobrej strony, ale chyba chciałby więcej czasu spędzać na parkiecie, a na razie najlepszy strzelec I ligi w poprzednim sezonie jest tylko zmiennikiem w Spójni.

Spójnia Stargard - Asseco Prokom II Gdynia 77:68 (18:20, 23:13, 19:10, 17:25)
Spójnia: Grudziński 18, Mazur 17 (2 razy za 3 pkt), Dłoniak 12 (2), Bodych 11 (1), Grzegorzewski 11 (1), Koszuta 4, Molenda 2, Stokłosa 2, Koziorowicz, Polowy, Ulchurski.