Spójnia Stargard - AZS Politechnika Warszawa 83-73

Tadeusz SURMA
Spójnia Stargard pokonała dzisiaj u siebie AZS Politechnika Warszawa 83:73. Mimo wysokiego prowadzenia do przerwy, Spójnia musiała do ostatniej minuty walczyć o zwycięstwo.

Stargardzki zespół dobrze rozpoczął mecz i szybko uzyskał przewagę. Było 12:4 i 22:13. W drugiej kwarcie gospodarze wykorzystywali każdą pomyłkę zawodników warszawskiego klubu i coraz wyżej prowadzili. Na długą przerwę schodzili mają dwadzieścia punktów przewagi. Kto jednak myślał, że emocji już w tym spotkaniu nie będzie, ten się mylił. Kiepska trzecia kwarta, w której stargardzianie sporo pudłowali i notowali straty, sprawiła, że mecz się wyrównał. Przewaga stopniała do sześciu punktów i goście mieli jeszcze piłkę. W decydujących fragmentach c zartej kwarty AZS jednak nie trafiał, koszykarze Spójni zanotowali też kilka przechwytów i skutecznie kontratakowali. Faule gości w końcówce spotkania nic im nie dawały, bo Marcin Stokłosa nie pomylił się z linii osobistych. Spójnia wygrała i przerwała serię porażek. Poprzednie trzy mecze przegrała. Po dzisiejszym zwycięstwie wróciła do gry nawet o trzecie miejsce po rundzie zasadniczej.
Spójnia Stargard - AZS Politechnika Warszawska 83:73 (23:12, 22:13, 14:26, 24:22)Spójnia: Mazur 18 (raz za 3 pkt), Stokłosa 17 (1), Grudziński 15, Grzegorzewski 12 (2), Koszuta 7, Bodych 6, Polowy 6, Molenda 2, Dylik.