Spójnia Stargard - Rosa Radom 61:49

Tadeusz SURMA
Spójnia Stargard pewnie wygrała z jednym z faworytów rozgrywek. Przed swoimi kibicami pokonała Rosę Radom 61:49. W pierwszej kwarcie pozwoliła rywalowi rzucić ledwie cztery punkty.

Stargardzki zespół świetnie rozpoczął sobotni mecz. Goście mieli wielki kłopot z przebiciem się przez obronę naszej drużyny, a rzuty z nieprzygotowanych pozycji nie trafiały do celu. Spójnia zaczęła od prowadzenia 7:0.
W 7 minucie, po trafieniu Huberta Pabiana, było 13:4. Ta akcja najlepiej obrazowała to co działo się wtedy na boisku. Gospodarze spudłowali cztery rzuty, ale po każdym notowali zbiórkę i ponawiali akcję. Aż wreszcie trafił Pabian. Rosa dała się zdominować także w drugiej kwarcie. Gospodarze powiększali prowadzenie dzięki kolejnym trafieniom z dystansu. W 12 minucie, po trójce Mariusza Wójcika, było 19:6. Cztery minuty później za 3 oczka celnie rzucił Tomasz Stępień i było 26:11. W 18 min. trójkę zaliczył Jarosław Kalinowski (32:13). W Rosie zawodzili podstawowi gracze. Wychowanek Spójni, Paweł Wiekiera, nie potrafił się wstrzelić w kosz, podobnie jak Marcin Kosiński.
Rosa poprawiła się w drugiej połowie, ale wtedy miała już bardzo dużą stratę. W 28 minucie Spójnia wygrywała 50:29. Od tego momentu oddała inicjatywę rywalowi. Na początku czwartej kwarty goście zmniejszyli stratę do jedenastu punktów, a po kilku kolejnych minutach przegrywali 49:59. Gospodarze wtedy byli nieskuteczni, zaliczyli też kilka strat. Niemoc w ataku przełamał Arkadiusz Soczewski i to trafienie ostatecznie przesądziło o wygranej Spójni. Stargardzianie świetnie rozpoczęli pierwszoligowy sezon. Oba dotychczasowe spotkania pewnie wygrali tracąc w nich w sumie tylko 104 punkty.
Spójnia Stargard - Rosa Radom 61:49 (15:4, 22:15, 13:16, 11:14)
Spójnia: Bodych 11 (raz za 3 pkt), Wójcik 10 (2), Stępień 9 (2), Grudziński 7 (1),Parzych 6 (1), Soczewski 6, Pabian 5 (1),Ochońko 4, Kalinowski 3 (1).
Pozostałe wyniki i tabele: Sportino Inowrocław – Sudety Jelenia Góra 46:62,PTG Sokół Łańcut – MOSiR Krosno 74:61,Start Lublin – AZS Polfarmex Kutno 64:57, Start Gdynia – MKS Polonia Przemyśl 86:78, Znicz Basket Pruszków – SIDEn Toruń 71:67.