Sportino Inowrocław przegrało w Olsztynie

redakcja
redakcja
Koszykarze Sportino pożegnali się w Olsztynie z pucharowymi rozgrywkami. III runda Pucharu Polski zakończyła się przegraną z II-ligowym Inter Parts AZS UWM Olsztyn różnicą 22 punktów.

AZS UWM OLSZTYN - SPORTINO INOWROCŁAW 90:68 (23:17, 34:15, 20:20, 13:26)
AZS UWM: Kowalewski 29 (4), Chudzik 13 (1), Zajkowski 6 (1), Panewski 3 (1), Chojnacki 3 (1) oraz Matysiak 13 (3), Chmielewski 12, Ćwirko 4, Kułakowski 3 (1), Rosiński 2, Grabowski 2, Olejko 0.SPORTINO: Kus 14, Piotrkiewicz 13 (2), Grod 9 (1), Strzelecki 9, Mowlik 6 oraz Żurawski 8, Lichodziejewski 5 (1), Sulowski 2, Żytko 2.
Kujawski zespół zagrał bez kontuzjowanego Huberta Wierzbickiego oraz wracającego do pełni sił Wiaczesława Rosnowskiego. Trener Aleksander Krutikow oszczędzał także innych czołowych zawodników – szczególnie Jacka Sulowskiego. W podstawowej „piątce" znaleźli się rezerwowi.
Inowrocławianie ani razu nie prowadzili w spotkaniu ze słabo spisującymi się w grupie A II ligi rywalami. Po 4. minutach przegrywali już 3:10, a po 1. kwarcie 17:23. Nie potrafili powstrzymać świetnie dysponowanego Marcina Kowalewskiego (12/19 z gry, 8 zbiórek). Skrzydłowy – znany z występów w Harmattanie Gniewkowo – zdobył w 1. połowie aż 22 punkty. Olsztynianie w samej 2. kwarcie rzucili więcej punktów (34) niż Sportino w ciągu 20. minut (32). Seryjnie trafiali z dystansu. Gościom zupełnie nie wychodziła gra w obronie, którą imponują w lidze.
Koszykarze Sportino schodzili do szatni w kiepskich nastrojach (32:57). Po przerwie, zmniejszyli rozmiary porażki, ale nie byli już w stanie odrobić wszystkich strat. Dobrą grę kontynuował Kowalewski, a wspierali go Rafał Chudzik (4/8 z gry), Paweł Matysiak (3/5 za 3) i Jakub Chmielewski (6/6 za 2). W kujawskiej drużynie aktywni byli Wojciech Kus (6/10 za 2, 2 asysty) i Tomasz Piotrkiewicz (5/7 z gry, 3 zb.).Zawodnicy AZS UWM są rewelacją rozgrywek PP. Wcześniej wyeliminowali Energię Czarnych Słupsk.
Gracze Sportino mogą skoncentrować się na walce w lidze. W sobotę zmierzą się w Bydgoszczy w derbowej potyczce z KPSW Astorią (godz. 16.30). Relacja na żywo prosto z hali na www.Pomorska.pl