Sportowiec Stargardu 2010

W piętnastej edycji plebiscytu „Głosu" na liście nominowanych jest trzynastu sportowców. Są w tym gronie medaliści zawodów rangi mistrzostw kraju, Europy i świata. Już można głosować na swoich faworytów. Na głosy czekamy do 13 lutego

Głosować można za pośrednictwem sms. Szczegóły  poniżej. Po głosowaniu Czytelników swoje punkty przyzna kilkuosobowa kapituła plebiscytu i wspólnie z Czytelnikami wybierze Sportowca Stargardu 2010 roku. Ale to głosy Czytelników są najważniejszy, bo mieszkańcy przyznają więcej plebiscytowych punktów niż pozostali członkowie kapituły. Na głosujących czekać będą nagrody, o których napiszemy w kolejnych wydaniach „Głosu". Jednocześnie głosować można na najważniejsze wydarzenie sportowe minionego roku. Lista nominowanych wydarzeń poniżej.
NOMINOWANI SPORTOWCY:
1. Mateusz Batzpięściarstwo, Victoria-Nokaut W 2010 roku został wicemistrzem kraju juniorów. Na międzynarodowych turniejach w Szczecinie i Grudziądzu wywalczył drugie miejsca. Jest w kadrze narodowej juniorów. Stypendysta Dariusza Michalczewskiego.
2. Marcin Grynkiewiczlekkoatletyka, LKS Pomorze W 2010 roku był ósmy w młodzieżowych mistrzostwach kraju w biegu na 400 m. Był czwarty w międzynarodowych halowych zawodach w Metz. Na mityngu w Dessau był trzeci. Wystąpił w meczu lekkoatletycznym Polska-Niemcy zawodników do lat 23. Jest w kadrze narodowej seniorów.
3. Patrycja Howis zapasy, Ludowy Klub Sportowy Feniks W 2010 roku zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek i trzecie w mistrzostwach Polski seniorek. Była druga w międzynarodowych mistrzostwach juniorek. Jest w kadrze narodowej juniorek.
4. Roman JasiczekStargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki Wystąpił w Krynicy Zdrój w ultramaratonie w biegu na 100 kilometrów i był czwarty w swojej kategorii wiekowej 50- 59 lat. W XV Biegu Ku Słońcu w Dźwirzynie na 10 km był drugi w swojej kategorii wiekowej. W Szczecińskim Półmaratonie Gryfa uplasował się na trzecim miejscu w tej kategorii. Był drugi w Grand Prix Stargardu „Cztery Pory Roku".
5. Aneta Kruspiłka nożna, Juvenia-Błękitni To w dużej mierze dzięki jej dobrej grze w sezonie 2009/2010 zespół wywalczył awans do nowej II ligi. Występuje na różnych pozycjach na boisku. Jest jedną z najskuteczniejszych zawodniczek stargardzkiego zespołu.
6. Arkadiusz Kukkuktenis stołowy, Amatorskie Towarzystwo Sportowe W 2010 roku w mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego seniorów był drugi w deblu i czwarty indywidualnie. Wywalczył najwięcej punktów w II lidze spośród zawodników stargardzkiego zespołu.
7. Grzegorz Magnuskipiłka nożna, Kluczevia To jego skuteczna gra w dużym stopniu przełożyła się na sukces stargardzkiego zespołu w sezonie 2009/2010. Grzegorz Magnuski strzelił 23 bramki, a Kluczevia zajęła pierwsze miejsce w V lidze i awansowała na czwartoligowe boiska.
8. Sandra Malinowskalekkoatletyka, LLKS Pomorze Wystąpiła w pierwszych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, które rozegrano w Singapurze. Stargardzianka uplasowała się na czwartym miejscu na świecie w rzucie młotem. W ubiegłym roku zwyciężyła w mistrzostwach Polski juniorek młodszych w rzucie młotem. Jest w kadrze narodowej.
9. Irena Preisssporty walki, Berserkers Team Medalistka mistrzostw Europy w grapplingu. Dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, raz była trzecia. Uplasowała się na drugiej pozycji podczas Olimpiady Sportów Walki w Pekinie. Była dwukrotnie trzecia w mistrzostwach świata. Wygrała Superpuchar Polski w grapplingu.
10. Kamil Proczkowski karate, Klub Karate Kamikaze W 2010 roku uplasował się na czwartym miejscu kata drużynowe podczas mistrzostw Europy WUKF. Wywalczył kwalifikację na mistrzostwa świata tej federacji. Był pierwszy w kata drużynowe podczas zawodów Ligi Środkowoeuropejskiej w Łodzi. Jest w kadrze OKKF Polska.
11. Berenika Prządkakarate, Shobu Kan W 2010 roku wywalczyła wicemistrzostwo Europy w konkurencji kata i kumite. Jest mistrzynią Polski w konkurencji kata w karate shotokan. Jest w kadrze kadrze narodowej.
12. Marcin Stokłosakoszykówka, Klub Sportowy Spójnia Rozgrywający stargardzkiego zespołu w dużej mierze przyczynił się do zajęcia przez Spójnię szóstego miejsca w sezonie 2009/2010. Marcin Stokłosa był jednym z najskuteczniejszych koszykarzy stargardzkiego zespołu. Był też liderem w całej I lidze jeśli chodzi o asysty.
13. Marek Ufnalpiłka nożna, Klub Piłkarski Błękitni Bramkarz w dużej mierze przyczynił się do tego, że wrundzie rewanżowej sezonu 2009/2010 Błękitni rzadko przegrywali i awansowali w górę tabeli. W Imprezy nominowane do tytułuwydarzenia sportowego ubiegłego rokunowym sezonie jego dobra gra pomogła w zajęciu drugiego miejsca na półmetku rozgrywek.
Imprezy nominowane do tytułu wydarzenia sportowego ubiegłego roku
Bieg uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu
Zawody odbyły się w czerwcu na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. To była czwarta edycja biegu, w którym wystartowała rekordowa liczba zawodników. Sklasyfikowano 272 osoby, także spoza Polski.
Kryterium kolarskie
Zawody odbyły się w czerwcu na ulicy Szczecińskiej. To była 22 edycja tej imprezy, ale po raz pierwszy ścigały się panie. Wystartowała elita kobiet w kolarstwie. Zawody były zaliczane do Pucharu Polski.
Maraton MTB wokół jeziora Miedwie
Zawody odbyły się w sierpniu. Rywalizowano na 54-kilometrowej trasie wokół Miedwia. To była piąta edycja tej imprezy. Wystartowało 451 zawodników z różnych stron kraju. To o blisko 200 więcej niż rok wcześniej.
Memoriał Janiny Wielkoszewskiej
Zawody odbyły się w listopadzie w hali przy ulicy Pierwszej Brygady. To była ich dwudziesta edycja. Przyjechało 250 brydżystów z różnych stron kraju. W ramach memoriału rozegrano turniej Grand Prix Polski.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet
Zawody odbyły się w październiku w hali przy ulicy Pierwszej Brygady. Wystartowało w nich osiemdziesiąt zawodniczek w wieku 20-23 lata.
W plebiscycie Sportowiec Stargardu 2010 można głosować na kuponach zamieszczanych na łamach „Głosu" i za pośrednictwem sms. Kupony będą w „Głosie Stargardzkim" za tydzień, 4 i 11 lutego oraz na codziennych stronach „Głosu Szczecińskiego". Należy wpisać numer sportowca z listy nominowanych lub jego nazwisko. Głosowanie jest na jednego zawodnika. Podobnie jest w przypadku głosowania na stargardzkie sportowe wydarzenie roku. Na kuponie należy wpisać numer wydarzenia z listy nominowanych lub jego nazwę. Kupony należy dostarczyć na adres: „Głos Szczeciński", ulica Wojska Polskiego 42, 73-110 Stargard. Można to zrobić osobiście lub przesłać pocztą.
Na sportowców i wydarzenie roku można też głosować za pośrednictwem sms. Aby w ten sposób oddać głos należy przesłać na numer 71466 sms o treści:
GS.SR.x (jeśli chcesz zagłosować na Sportowca Roku)