Stal Mielec - Azoty Puławy 28:22. Porażka na początek play-off

Azoty przegrały w pierwszym meczu ze Stalą Mielec 22:28
Azoty przegrały w pierwszym meczu ze Stalą Mielec 22:28 Jacek Świerczyński / Archiwum
Piłkarze ręczni Azotów Puławy rozpoczęli fazę play-off od wyjazdowej porażki ze Stalą Mielec 22:28.

W tym sezonie na parkiecie Stali wygrywała tylko nasza eksportowa dwójka: Orlen Wisła Płock i Vive Targi Kielce. Puławianie jechali z zamiarem podjęcia walki. Na zamiarach się skończyło.Azoty rozpoczęły źle. Po dwóch bramkach Michała Chodary przegrywały 0:2. W piątej minucie Artur Witkowski i Sebastian Płaczkowski doprowadzili do remisu. Z każdą kolejną akcją straty puławian rosły. Na sześć minut przed końcem pierwszej części goście przegrywali 6:12. Mateusz Kus i Grzegorz Gowin dorzucili na 9:13.W drugiej części Azoty wykorzystały grę w przewadze i zbliżyły się do Stali na jedną trafienie (19:20 w 43 min). Jeszcze dwukrotnie goście byli bliscy remisu (20:21, 21:22). Dobrą zmianę w mieleckiej bramce dał Krzysztof Lipka. Były golkiper drużyny z Puław wiele razy wychodził obronną ręką z pojedynków ze swoimi dawnymi kolegami. – Krzysiek zastopował nas w momencie, kiedy byliśmy w przewadze – przyznał szkoleniowiec Azotów Marcin Kurowski. – Na początku Stal zbył łatwo dochodziła do pozycji rzutowych i szybko odskoczyła na pięć bramek. Mimo porażki, nieźle wyglądała nasza gra w obronie, szczególnie wtedy, gdy ciągnęliśmy z niej kontrę. Liczę, że powrócimy do Mielca na trzecie decydujące spotkanie.– Ostatnio Azoty nam leżą – zauważa trener Tauron Stali Ryszard Skutnik. – Mieliśmy lekki kryzys, gdy graliśmy w osłabieniu. Do Puław pojedziemy po drugie zwycięstwo.Tauron Stal Mielec – Azoty Puławy 28:23 (13:9)Stal: Wolański, Lipka – Szpera 6, Sobut 6, Chodara 5, Albin 3, Kubisztal 3, Janyst 2, Gliński 1, Krzysztofik 1, Gawęcki 1, Babicz, Basiak. Kary: 10 minut.Azoty: Stęczniewski, Wyszomirski – Łyżwa 6, Masłowski 3, Płaczkowski 2, Kus 2, Witkowski 2, Przybylski 2, Szyba 2, Gowin 1, Kowalik 1, Bałwas 1, Zinczuk 1, Tylutki. Kary: 12 minut.Sędziowali: Bartosz Leszczyński, Marcin Piechota (obaj Płock). Widzów: 1700.Pozostałe wyniki ćwierćfinałów (do dwóch wygranych): mecz rozegrany w środę: Siódemka Miedź Legnica – Vive Targi Kielce 27:32 (12:19), stan rywalizacji 0-1 * spotkanie sobotnie: MMTS Kwidzyn – Powen Zabrze 29:28 (14:15), 1-0 * Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów, przełożony na 21 marca.20 marca: Vive Targi – Miedź * 24 marca: Azoty – Tauron Stal * Chrobry – Orlen Wisła * Powen – MMTS.O miejsca 9-12: Zagłębie Lubin – Nielba Wągrowiec 29:30 (17:14) * Jurand Ciechanów – Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn, zakończył się po zamknięciu wydania.9. Nielba