Stargardzianie obsypani medalami

Grzegorz Drążek
Siedmiu stargardzkich zawodników zostało mistrzami województwa zachodniopomorskiego. W sumie nasi młodzi sportowcy zdobyli 23 krążki.

Reprezentanci Ludowego Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Pomorze Stargard wzięli udział w mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego. Najpierw w Szczecinie zawody mieli młodzicy (14-15 lat), a później w Białogardzie startowali juniorzy młodsi (16-17 lat) i juniorzy (18-19 lat). Stargardzianie zdobyli 23 medale. Osiem było złotych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: młociarze Marta Kordykiewicz z wynikiem 44, 81 m, Sandra Malinowska (56,25), Sylwia Zielińska w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 15,93 sek., Adrian Barczak (49,17) i Tomasz Kot z rekordem życiowym 57,19 m, Krzysztof Młynarski w rzucie dyskiem z rezultatem 42,35 m i rzucie oszczepem (58,18) oraz Mateusz Krawczyk w trójskoku z rekordem życiowym 13,72 m. Srebrnych medali stargardzcy zawodnicy wywalczyli dziewięć. Klaudia Lewandowska w pchnięciu kulą (10,43 m) i rzucie oszczepem (37,92 m), Barbara Ociepa w rzucie młotem z rekordem życiowym 39,36 m, Klaudia Zielińska w biegu na 100 metrów przez płotki z rekordem życiowym 16,07 (sek.), Karol Buławski w rzucie młotem (39,12 m), Maciej Kuć w biegu na 400 m (54,71 sek.), Kenneth Marynowski w rzucie młotem (53,14 m), Maciej Olszewski w biegu na 200 m (22,91 sek.), Jakub Plesiak w biegu na 100 m (11,33 sek.). Natomiast brązowe krążki wywalczyli: Olga Batko w rzucie młotem z rekordem życiowym 37,03 m, Magdalena Butkiewicz w biegu na 400 m (63,86 sek.), Paula Kuczyńska w biegu na 100 metrów przez płotki (18,72 sek.), Mateusz Krawczyk w skoku w dal (6,10 m), Maciej Olszewski w biegu na 100 m (11,40 sek.), Jakub Plesiak w biegu na 200 m (22,92 sek.).
– Wielu zawodników klubowych uczestniczyło wcześniej w zajęciach Młodzieżowego Ośrodka Sportowego – cieszy się Zbigniew Piecyk z MOS.