Studia a rozwój osobisty – jakie korzyści dla rozwoju osobistego niesie ze sobą podjęcie studiów?

Materiał informacyjny studiuj.uek.krakow.pl
Studia na uczelni wyższej to dla wielu młodych ludzi spełnienie marzeń. Część osób kończy naukę na pierwszym progu edukacyjnym, uzyskując tytuł zawodowego licencjata lub inżyniera. Jednakże ogromna większość kontynuuje edukację na II stopniu. Z podjęcia nauki w takiej formie płynie wiele korzyści dla rozwoju – zarówno osobistego, jak i zawodowego. Dlaczego warto być magistrem? Sprawdź!

Posiądziesz specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie

Studia II stopnia są skierowane do osób ambitnych, chcących uzupełnić i pogłębić wiedzę zdobytą na wcześniejszych etapach edukacji. Taka formuła kształcenia jest bardzo atrakcyjną propozycją dla kandydatów, ponieważ pomaga w uzyskaniu specjalizacji oraz certyfikacji. Niektóre uczelnie, m.in. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, umożliwiają przyszłym absolwentom zdobycie dokumentów potwierdzających wiedzę i umiejętności, a przez to przydatnych w pracy również w środowiskach międzynarodowych. Wybierając np. Zarządzanie projektami, kandydaci mają możliwość uzyskania certyfikacji IPMA, PRINCE2, a także CAPM. Według opinii studentów nie warto zwlekać z podjęciem nauki na II stopniu. Najlepiej rozpocząć ją zaraz po osiągnięciu tytułu licencjata/inżyniera. Zachowanie ciągłości pozwala łatwiej przejść do bardziej zaawansowanych i specjalistycznych zagadnień.

Rozwiniesz swoje zainteresowania i pasje

Studia to wspaniała okazja do skutecznego poszerzania swoich horyzontów. Jeśli jesteś pasjonatem danej dziedziny, na uczelni możesz zajmować się tym, co naprawdę Cię interesuje. Uczęszczając np. na kierunek _Doradztwo inwestycyjno-gospodarcze,_ możesz odbywać ciekawe praktyki czy brać udział w tworzeniu innowacyjnych projektów. Kontynuacja nauki na II stopniu to rodzaj inwestycji w karierę. Dodatkowo tytuł magistra w wielu przypadkach może być niezbędny, aby podjąć pracę na wymarzonym stanowisku.

Zdobędziesz cenne umiejętności i doświadczenie

Wykształcenie wyższe znacząco i długotrwale zwiększa szanse zawodowe. Zapisując się na studia II stopnia, szybciej zdobędziesz cenne doświadczenie i wzmocnisz swoją pozycję na rynku pracy. Co istotne wcale nie musisz rezygnować z zatrudnienia. Można śmiało połączyć te dwie aktywności, zwłaszcza wybierając niestacjonarny model kształcenia. Wiele popularnych kierunków, np. studia II stopnia Finanse i rachunkowość, realizowanych jest zarówno w formie zajęć odbywających się od poniedziałku do piątku, jak i w koncepcji weekendowych zjazdów.

Zagwarantujesz sobie bezpieczną przyszłość

Dzięki ciekawym studiom nie tylko rozwiniesz swoje umiejętności i naukowe zainteresowania, ale możesz również znacznie wzmocnić pozycję na rynku pracy. W wielu przypadkach poszerzają zakres kompetencji, co okazuje się bardzo przydatne na drodze rozwoju zawodowego. Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z tym ważnym obszarem, uczelnie dopasowują swoją ofertę edukacyjną do aktualnych trendów w zatrudnieniu. Najlepsze szkoły wyższe inwestują również w nowe programy i fakultety. Kandydaci naprawdę mają w czym wybierać. W roku akademickim 2023/2024 potencjalnych studentów z pewnością będą przyciągać kierunki związane ze światem biznesu. Nowoczesną i bardzo przyszłościową propozycją to na przykład Analityka gospodarcza, mająca na celu przygotowanie absolwentów do zaawansowanego analizowania, modelowania oraz prognozowania procesów gospodarczych. Perspektywa kariery w tej branży jest atrakcyjna ze względu na ciekawą i wszechstronną pracę. Zdobycie tytułu zawodowego magistra lub magistra inżyniera nierzadko stanowi też przepustkę do upragnionego awansu i dynamicznego rozwoju w świecie biznesu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto