Szczęśliwy punkt Podlasia na Avii

Kamil Balcerek, Tomasz Biaduń
Remisem 1:1 zakończyło się inauguracyjne starcie czwartej kolejki trzeciej ligi pomiędzy Avią Świdnik a Podlasiem Biała Podlaska. Wynik jest szczęśliwy dla gości, bowiem przez całe spotkanie przygniatającą przewagę mieli miejscowi.

Punkt dla Podlasia uratował Marek Piotrowicz, który w 87 min strzałem w długi róg pokonał Krzysztofa Mazura. – Wierzyliśmy do końca i wiedzieliśmy, że może nam się udać – cieszył się zdobywca wyrównującego gola.

Przez niemal całą drugą połowę goście grali w osłabieniu. Czerwoną kartką w 48 min został ukarany bowiem Michaił Litwińczuk.

Maciej Kleszcz faulował co prawda pomocnika bialczan w środku pola, temu jednak nie wystarczył gwizdek sędziowski i postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość, uderzając Kleszcza w klatkę piersiową. Wobec takiego zachowania arbiter był bezlitosny, pokazując Litwińczukowi drogę do szatni.

Avia potrzebowała ledwie jedenastu minut, aby wykorzystać grę w przewadze. W 59 min Radosław Muszyński po minięciu Jarosława Szendela zagrał piłkę na długi słupek, gdzie czekał już na nią Damian Rusiecki. Napastnik Avii dołożył nogę, uzyskując prowadzenie dla swojego zespołu.

Wcześniej bardzo dobrych okazji, jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystali Krzysztof Gralewski, Paweł Pranagal oraz Sebastian Orzędowski.

Avia Świdnik – Podlasie B.P. 1:1 (0:0)

Bramki: Rusiecki 59 – Piotrowicz 87 Widzów: 300 Sędziował: Marek Kudela z Zamościa
Avia: Mazur – Kleszcz, Grzegorczyk, Pielach, Kubiak – Gralewski (46 Muszyński), Kamiński (80 Habian), Orzędowski, Rusiecki (90 Burak) – Pranagal, Mazurek. Trener: Wiesław Kołodziej.
Podlasie: Jekimow – Bojarczuk (32 M. Magier), Staszczuk, Jarzynka, Szendel (78 Litwiniuk) – Piotrowicz, Borysiuk (60 Guzek), Korneluk (46 Maksymiuk), Litwińczuk – Sobiczewski, P. Magier. Trener: Dariusz Banaszuk.