Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sztuka po Internecie. Wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Redakcja
Naiwne, vintagowe prezentacje w power poincie, zdjęcia z google ...
Naiwne, vintagowe prezentacje w power poincie, zdjęcia z google ... archiwum mm
Naiwne, vintagowe prezentacje w power poincie, zdjęcia z google street wiew, wideo, którego bohaterowie upodabniają się do bohaterów gier komputerowych. W MSN-ie można oglądać wystawę artystów, którzy wykorzystujących kontekst mediów elektronicznych.

Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wystawę można oglądać do 6 stycznia


- Jak w czasach technologicznego przyspieszenia i naszego codziennego kontaktu z nowymi mediami kształtuje się doświadczenie tożsamości i społecznej interakcji? Wystawa jest próbą odpowiedzi na to pytanie z perspektywy pokolenia artystów urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które weszło na scenę artystyczną w czasach dynamicznej ekspansji Internetu i masowej kultury cyfrowej, w przestrzeni pełnej pozornie nieograniczonych możliwości, nadmiaru obrazów i informacji - stwierdzają organizatorzy wystawy.

- Dla młodego pokolenia sieć nie jest przestrzenią zewnętrzną wobec materialnej rzeczywistości, a raczej integralnym elementem codzienności, który skłania do coraz odważniejszego projektowania swojej tożsamości i zarządzania nią - stwierdzają.

Zobacz też: Rusza projekt "Odbijamy Strówkę" [patronat mm]

Na wystawie "Sztuka po internecie" możemy oglądać między innymi zestawienia absurdalnych zdjęć z google street view, film którego bohaterowie wcielają się w postacie z postapokaliptycznej gry komputerowej, naiwną prezentację w power poincie na starym IBM-ie, czy filmik quasi-reklamowy filmik przedstawiający biegaczy w koszulkach ze Słavojem Żiżkiem.

- „Ustawienia prywatności” to także próba przedstawienia w nowym świetle języka współczesnej kultury wizualnej – od wyidealizowanych fotografii stockowych i schematów korporacyjnej unifikacji, po chłód cyfrowej otchłani i estetykę amatorskiej twórczości internetowej, która kwestionuje kult profesjonalnego artysty i tradycyjnych form funkcjonowania sztuki w społeczeństwie - piszą kuratorzy na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wejście na wystawę jest darmowe.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto