Tancerze "Powiśla" z wielkimi sukcesami

Gabriel Raj i Paulina Łukanowska
Gabriel Raj i Paulina Łukanowska ZPiT Powiśle
Wielki sukces odniosły pary taneczne Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" w XII Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich "MAZUR 2012", które odbyły w Wieliszewie.

W tegorocznych mistrzostwach, rozegranych w dniach 14-15 kwietnia wzięło udział ponad 450 uczestników, z 20 ośrodków tanecznych z całej Polski. Puławy reprezentowało pięć par tanecznych z czego dwie stanęły na podium.Złote medale i tytuł Mistrzów Polski w kategorii IV wywalczyli Gabriel Raj i Paulina Łukanowska, srebrne medale oraz tytuł Vice Mistrzów Polski w kategorii VI zdobyli Konrad Ciliński i Anna Rolska. Wielkim sukcesem zakończył się również udział "Powiśla" w Konkursie Kar Mazurowych, gdzie w konkurencji Karo Mazurowe Starsze puławscy tancerze zajęli I miejsce. W przeddzień Mistrzostw odbył się XII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich dla par tanecznych klasy B, w którym Filip Pajurek i Marta Cilińska, reprezentujący puławskie "Powiśle" w kategorii IV, wywalczyli IV miejsce.