Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

The Bridge. Imponujące tempo budowy wieżowca. Piętro co pięć dni

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Tak wygląda budowa, która wystartowała w lipcu 2021.
Tak wygląda budowa, która wystartowała w lipcu 2021. mat. pras.
Na Woli powstaje wieżowiec - The Bridge. Obecnie co pięć dni "rośnie" o piętro. Deweloper chwali się, że będzie to najnowocześniejszy wysokościowiec w Warszawie. Ale co to tak naprawdę oznacza?

Spis treści

Jedyny wieżowiec w budowie

Po niewątpliwym "boomie" na wysokościowce, który trwał przez kilka lat, obecnie w mamy w stolicy pewną posuchę. Analitycy wspominają nawet o czekającej nas luce biurowej. Otwarto już spektakularne inwestycje jak Varso Tower (310 metrów), Warsaw Unit (202 metry) czy Skysawa (155 metrów), które już wypełniły się pracownikami. Do następnych projektów deweloperzy pochodzili ostrożnie, ze względu na pandemią i kryzys ekonomiczny z nią związany. W sytuacji niepewności co do pracy z biura woleli wstrzymać się z inwestycjami. Dopiero teraz "odgrzebują" dawne projekty i pomysły na inwestycje.

Jednym z niewielu projektów, który ruszył w pandemii byt The Bridge. To kolejny wysokościowiec przy ul. Towarowej, w pobliżu Ronda Daszyńskiego. I kolejny budowany przez Ghelamco. Deweloper upodobał sobie Wolę. To piąty biurowiec, który zbuduje tu przez belgijską firmę. Budowa The Bridge wystartowała w lipcu 2021.

Jak wygląda budowa The Bridge?

Obecnie zbudowano 26 z 40 kondygnacji wieżowca. W tym momencie powstają powtarzalne piętra w tempie - jedno na pięć dni. Równolegle rozpoczął się montaż szklanej elewacji. Budynek ma zostać otwarty do użytku na początku 2025 roku. Ten termin nie ulega zmianom. W środku znajdzie się 47 tys. mkw. biur. Za projekt odpowiada UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT.

Wieżowiec budowany jest na działce z historycznym gmachem Bellony. Oba budynki będą ze sobą trwale połączone. Deweloper wspomina, że zabytek zostanie gruntownie wyremontowany. "Wyeksponowany i poddany pieczołowitej renowacji zostanie zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Oba budynki będą posiadały przestronne, wysokie na trzy kondygnacje wspólne lobby. Jego charakterystycznym elementem są wielkie, mierzące nawet do 18 m filary z betonu barwionego w masie, układające się w literę V, oraz szerokie schody, na których będzie można też przysiąść" - czytamy.

Budynek naszpikowany technologią. Co to oznacza?

- To obecnie największa i najbardziej spektakularna inwestycja realizowana na stołecznym rynku nieruchomości komercyjnych i zarazem jeden z najambitniejszych projektów w naszym portfolio – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

W materiałach prasowych deweloper wspomina, że będzie to "jeden z najbardziej ekologicznych i zaawansowanych technologicznie budynków w Europie Środkowo-Wschodniej". Co to oznacza? Cała energia wykorzystywana przez The Bridge ma pochodzić ze źródeł odnawialnych - z farm fotowoltaicznych. Na miejscu o efektywność energetyczną zadbać ma system Building Energy Management.

W wieżowcu zainstalowana zostanie kanalizacja podciśnieniowa, co pozwoli na ograniczenie zużycia wody w toaletach o 75 proc.

Kolejne systemy odpowiadać będą za:

  • gospodarowanie wodą i energią
  • kontrolę powietrza (w tym rozwiązania antypandemiczne jak wirusobójcze lampy UV)
  • dostęp do budynku bez karty (poprzez aplikację).
Tak finalnie wyglądać ma bryła budynku
Charakterystycznym elementem jest połączenie z budynkiem Bellony. mat. pras.
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto