MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie LMK omijają toalety

redakcja
redakcja
Wojciech Alabrudziński
Ekspertyza budowlana dotycząca stanu budynku ma być gotowa najwcześniej w połowie września

Aż trudno uwierzyć,

że w „Konopnickiej" łazienki nie były remontowane od wielu lat i że nie ma w nich ciepłej wody. To się musi zmienić! - alarmują rodzice i uczniowie.
Rodzice ucznia pierwszej klasy III LO im. Marii Konopnickiej nie kryją oburzenia. - Renomowana szkoła, wysokie wymagania wobec uczniów, a w ubikacjach... stara jak świat armatura i brak ciepłej wody - mówi ojciec chłopca. Jak twierdzi, syn przeżył szok i postanowił, jak wielu jego kolegów, męską toaletę omijać szerokim łukiem.
- Wiemy, że warunki są złe

- przyznaje Marzena Adam-czewska, wicedyrektor LMK.

- Nie zamierzamy tego ukrywać. I dodaje: - Żeby była jasność, nie

chodzi o czystość, bo o tę bardzo starają się panie sprzątające te miejsca. Stan toalet, szczególnie dla chłopców, jest fatalny, bowiem od dawna nie były one remontowane.
Czubek lodowej góryZdaniem dyrekcji szkoły remont toalet to tylko czubek lodowej góry. Stan budynku jest fatalny. - Wiem, że o tym problemie dyrektor Stefan Siedlecki rozmawiał z prezydentem Andrzejem Pałucki, obecna też była wówczas pani naczelnik El Maaytah - mówi Marzena Adamczewska. - Jedynie solidny, kapitalny remont może zmienić sytuację. W szkole nie tylko dotkliwie brakuje ciepłej wody, obawiamy się głównie o pękające ściany... - twierdzi. W LMK, w związku z remontowymi potrzebami, rozpoczęto ekspertyzę budowlaną całego budynku. Tę informację potwierdza Bożena El Maaytah, naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta. - Byłam wraz z specjalistami w budynku liceum i mam świadomość, jak wiele prac jest tam do wykonania - twierdzi Bożena El Maaytah.
Zadanie na lataZdaniem naczelnik wydziału oświaty ekspertyza będzie gotowa w połowie września. Dopiero wówczas będzie można zaplanować zadania remontowe. Jak jednak podkreślają wszyscy zainteresowani poprawą funkcjonalności budynku szkoły, jest to zadanie na lata. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Co w takim razie pozostaje zadaniem na dziś, zanim zostanie ogłoszony przetarg na remont kapitalny budynku przy ulicy Bechiego 1a?
Dyrekcja liczy na pomoc rodziców w kwestii drobnych napraw i remontów. Trzeba też położyć nacisk na kulturę korzystania z łazienek. Ta, niestety, po- dobnie jak w niemal wszystkich szkołach, pozostawia dużo do życzenia. W łazienkach zdarza się wiele wybryków, niewybrednych uczniowskich żartów.
Podtrzymać renomę- W ubiegłym roku szkolnym przeprowadzono remont dachu, ale to kropla w morzu potrzeb

- twierdzi wicedyrektor Marzena Adamczewska i podkreśla: - Nie chcemy, aby z powodu bazy lokalowej uczniowie się od nas odwracali! Mamy świetne wyniki nauczania, wypracowaną przez lata renomę, nie chcemy tego popsuć!
RENATA KUDEŁ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto