MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczta dla ucha w Warszawie. Nietypowy koncert w całkowitej ciemności. Na liście znane utwory w nowych aranżacjach

Jędrzej Cichocki
Jędrzej Cichocki
Koncerty w ciemności - okazja, żeby posmakować muzyki z wyczulonym uchem.
Koncerty w ciemności - okazja, żeby posmakować muzyki z wyczulonym uchem. Tomasz Hołod / archiwum
Muzyka sama w sobie ma lecznicze działania, nie mówiąc już o wszelkich specjalistycznych terapiach opartych na dźwiękach, lub przeróżnych modłach wyśpiewanych w intencji o zdrowie. Ukojenie przez dźwięki będzie można teraz odkryć w jeszcze inny sposób. Poprzez koncert w całkowitej ciemności. Już niebawem w Warszawie.

W całkowitej ciemności

Koncert w ciemności to:

  • podróż do wnętrza samego siebie,
  • zatrzymanie się w czasie, bycie tu i teraz,
  • relaks i możliwość spojrzenia na to, co ważne z innej perspektywy.

Taka forma odbioru muzyki pozwoli uczestnikom odciąć się od zgiełku świata zewnętrznego i usłyszeć własną obecność. Przywróci spokój i oderwie od codzienności. Bez najmniejszych barier będzie można w pełni zanurzyć się w muzyce tu i teraz oraz zatrzymać na chwilę czas.

Zostań reżyserem wewnętrznego spektaklu rozwijającego się tylko w twojej wyobraźni

Będziecie Państwo mieli okazji posłuchać znanych utworów w nowych aranżacjach, które w całkowitej ciemności nabiorą jeszcze głębszego wyrazu. W celu zapewnienia Państwu ochrony informujemy, że światła ewakuacyjne będą włączone podczas wydarzenia, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa. Podczas koncertu otrzymacie Państwo czarne maski na oczy, które zapewnią pełną ciemność, tworząc niepowtarzalne wrażenia dźwiękowo-sensoryczne.

- przekonują organizatorzy.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można usłyszeć przegląd przebojów z różnych lat, i stron świata, między innymi:
Human nature, Sutra, Aint no sunshine, Crazy, Fly me to the moon.

Gdy zgasną światła, zagrają przed nami właśnie oni

  • Mateusz Serafin - gitarzysta działający artystycznie od ponad 10 lat, związany z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Zaczynał w zespole rockowym Care Not, z którym wygrał wiele festiwali i przeglądów muzycznych. Grał w latach 2014 – 2016 w szczecińskiej grupie Cherry Daiquiri. Z zespołem nagrał autorską płytę Phlebotomy Blues. Zespół był ambasadorem artystycznym miasta Szczecin, grał na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce. Występował z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego towarzysząc na scenie między innymi Beacie Bednarz. Od 2018 roku jest muzykiem w zespole MINKA, z którym zagrał wiele koncertów również za granicą, np. na festiwalu Bass and Beat Festival w 2019 roku, Art Of Glass w Jeleniej Górze w 2021 lub Muzyczni Sąsiedzi. Gra również w jazzowym zespole SKAJP - zespół został finalistą w konkursie Blue Note Competition w 2022, zagrał również na festiwalu Vertigo Summer Jazz we Wrocławiu oraz RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Jest też członkiem wrocławskiego zespołu jazzowego Abstract Harmony Sounds. Muzyk gra również w mniejszych zespołach, są to duety Klimek/Serafin Duo, Goszczyński/Serafin Duo, Bienkiewicz/Serafin Duo. Udziela się również jako pedagog prowadząc warsztaty muzyczne oraz współpracując ze szkołami muzycznymi.
  • Michał Podżus – wrocławski trębacz oraz pedagog. Absolwent studiów instrumentalnych w zakresie Trąbki klasycznej oraz Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występował podczas takich festiwali jak Jazz nad Odrą, Summer Stage NY oraz licznych festiwalach promujących muzykę jazzową, klasyczną jak i popularną. Jego zainteresowania to w szczególności wykonawstwo muzyki jazzowej oraz klasycznej oraz edukacja muzyczna. W latach 2016-2020 związany z zespołem Kamila Bednarka, z którym zagrał ponad 300 koncertów w kraju oraz za granicą, podczas współpracy produkował oraz nagrał dwie płyty studyjne, które zdobyły status Złotej Płyty. Prowadzi klasę trąbki w OSM I i II st. We Wrocławiu. Na co dzień związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym oraz teatralnym współpracując z Fundacją Jazz nad Odrą, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Wrocław oraz Teatrem Capitol we Wrocławiu.

    • 15 czerwca,
    • godzina 18.30,
    • Kino Luna,
    • przypominamy, że Koncerty w ciemności są dedykowane TYLKO dorosłym,
    • liczba miejsc ograniczona.
    • Bilety
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto