Wacław Paca został mistrzem Stargardu w kręgle

Grzegorz Drążek
Od lewej Robert Wierciński, Wacław Paca, Sebastian Jaskulski.
Od lewej Robert Wierciński, Wacław Paca, Sebastian Jaskulski. Kregielnia RONDO
W stargardzkiej kręgielni Rondo odbyły się indywidualne bowlingowe mistrzostwa Stargardu. Główne role odegrali w nich zawodnicy na co dzień występujący w lidze bowlingowej zespołów czteroosobowych.

W eliminacjach wzięło udział szesnaście osób. Każdy uczestnik miał sześć serii rzutów. W tej części mistrzostw najlepiej poradził sobie Wojciech Chamulak, który zwyciężył ze średnią 178 punktów. W czołowej trójce byli także Sebastian Jaskulski (176,83) i Artur Kukulak (176,33). Awans do rundy finałowej mistrzostw Stargardu wywalczyło dwunastu zawodników. W finale główne role odgrywały osoby, które w eliminacjach były poza czołową trójką. Tym razem zawodnicy mieli po trzy serie rzutów, ale do wyniku końcowego zaliczona była też połowa punktów rzuconych w rundzie eliminacyjnej. Indywidualnym bowlingowym mistrzem Stargardu został Wacław Paca, który w lidze czwórek reprezentuje zespół Bąki. Wygrał on z wynikiem 1023 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Robert Wierciński (938), na trzecim Sebastian Jaskulski (911), na czwartym Artur Kukulak (873), na piątym Wojciech Chamulak (868), a czołową szóstkę uzupełnił Grzegorz Kałuziak (835). Po indywidualnych mistrzostwach czas na rozgrywki ligowe. W poniedziałek i wtorek odbędzie się czwarta kolejka spotkań w I i II lidze. Mecze w kręgielni Rondo przy placu Wolności odbywają się pod patronatem Głosu.