Wakacyjne zwyczaje Polaków. Ile wydajemy na wakacje i gdzie najchętniej jedziemy

Gabi Kowalska
Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków.
Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków. Karolina Misztal
Najbardziej wyczekiwany czas w roku - wakacje. A jak wyglądają wakacyjne zwyczaje Polaków - do czego przywiązujemy największą uwagę? Z jakich atrakcji korzystamy i czy organizujemy na własną rękę czy też korzystamy z biur turystycznych? Serwis Prezentmarzeń sprawdził jak wyglądają preferencje urlopowe Polaków. Szczegóły i wyniki badania w artykule poniżej.

Badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń w formie ankiety online na próbie 1083 respondentów w lipcu 2018.

Gdzie Polacy najchętniej spędzają wakacje? 28 proc. zaznaczyło, że urlop spędzi wyłącznie w kraju, 35 proc. jak w kraju tak i za granicą, a 15proc. - tylko za granicą. Ci, którzy się decydują na wakacje w Polsce, najczęściej wybierają morze. Ponad połowa osób organizuje wyjazd na własną rękę, tylko 22 proc wybiera oferty biur turystycznych.

Prawie połowa osób na wakacje przeznaczają do 3 tys. złotych. Tylko 8 proc. przeznacza ponad 4 tysiące.
Najwięcej podczas urlopu Polacy wydają na.. rozrywki. I to do nich przywiązują największą uwagę podczas wybierania miejsca odpoczynku. Przodują atrakcje wodne - kajaki, przejażdżki motorówkami, skuterami wodnymi, windsurfing, żaglówki. Na drugim miejscu znalazły się parki rozrywki i parki linowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się również przejażdżki quadami czy gokartami, jak też aktywności w powietrzu, czyli loty paralotnią, skoki na bungee i skoki ze spadochronem.

Ponad połowa zapytanych Polaków, 54 proc., finansuje swój wyjazd na urlop z oszczędności, 35 proc. z bieżących zarobków, a 11 proc. - pożycza.

Na wakacje najchętniej wybieramy się z rodziną albo partnerem, rzadko kiedy samotnie. Oprócz rozrywek głównie zwiedzamy, ale znajdzie się również czas na leniuchowanie i pasywne odpoczywanie. Aż 66 proc. całkowicie odcina się od pracy i zapomina o niej. Niestety, urlopy nie trwają długo. W większości jest to do 7 dni, a tylko 7 proc procent może sobie pozwolić na ponad 14 dni.


Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie