Warsaw Eagles - Zagłębie Steelers 30:0

Xathloc
Xathloc
Po niedzielnym zwycięstwie nad Zagłębiem Steelers Orły wróciły do walki o miejsce w półfinałach.

Początek meczu dawał nikłe nadzieje na zwycięstwo warszawskiej drużyny. Doskonale grająca formacja obronna gości rozbijała wszelkie próby Orłów. Do tego stołeczni futboliści mieli duże problemy z celnością podań. Na szczęście formacja obronna Warsaw Eagles grała bardzo dobrze, dzięki czemu przeciwnicy nie byli w stanie rozwinąć żadnej groźniejszej akcji ofensywnej.

Patową sytuację przełamał Dawid Więckowski, który zamiast przebijać się mozolnie przez obrońców Zagłębia pięknym kopnięciem z ponad 25 jardów posłał piłkę do bramki zdobywając pierwsze punkty dla Orłów.

W drugiej kwarcie sytuacja nadal była niepewna. Goście świetnie bronili dostępu do swojego pola punktowego, a defensywa gospodarzy musiała powstrzymywać ich groźne ataki. Doskonale na tym tle zaprezentował się nowy nabytek Orłów, Tyrone Landrum, który po przyjęciu piłki od Iwańskiego wykonał piękną, 40 jardową akcję biegową, którą zakończył na polu punktowym gości. Orłom powiodła się również próba podwyższenia za 1 punkt w wykonaniu Więckowskiego.

Druga połowa spotkania przebiegała przy coraz wyraźniejszej przewadze gospodarzy. W III kwarcie przyłożenie po kolejnym podaniu Iwańskiego zdobył Zduń, a za kolejny punkt podwyższył ponownie Więckowski. Formacja obronna gospodarzy skutecznie zamurowała dostęp do własnego pola punktowego, dzięki czemu częściej na boisku mogliśmy oglądać formację ofensywną.

Efekty tych działań były widoczne zwłaszcza w ostatniej kwarcie, która w całości należała do zawodników warszawskiej drużyny, a szczególnie do Landruma. Rozpoczął on IV kwartę od kolejnego przyłożenia. Niestety próba podwyższenia za 2 punkty nie powiodła się. Osuchowski został powstrzymany tuż przed linią pola punktowego gości. Na kolejny popis Tyrone'a nie trzeba było długo czekać. Po krótkim odkopnięciu Orły przechwyciły piłkę, która trafiła do Landruma, a ten popisał się kolejną przepiękną akcją, którą można uznać za najlepszą akcję meczu. Po pokonaniu niemal całej długości boiska zdobył przyłożenie, które potwierdził jeszcze Więckowski zdobywając kolejny punkt w meczu.

Orły, po ciężkim początku spotkania, pokonały ostatecznie Hutników 30:0. Dzięki temu warszawska drużyna znalazła się na 4. miejscu w tabeli z szansą na awans do półfinałów. Za tydzień Eagles czeka ostatnie mecz przed własną publicznością. Na Bemowie podejmą drugą drużynę ligi, Devils Wrocław.

Warsaw Eagles – Zagłębie Steelers Interpromex 30:0 (3:0, 7:0, 7:0, 13:0)

I kwarta
3:0 trzy punkty za 28-jardowe kopnięcie z pola Dawida Więckowskiego

II kwarta
10:0 przyłożenie Tyrone’a Landruma po 40-jardowej akcji po podaniu Romana Iwańskiego (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

III kwarta
17:0 przyłożenie Jakuba Zdunia po 14-jardowje akcji po podaniu Romana Iwańskiego (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski)

IV kwarta
23:0 przyłożenie Tyrone’a Landruma po 4-jardowej akcji biegowej
30:0 przyłożenie Tyrone’a Landruma po 77-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (punt) Steelers (podwyższenie za jeden punkt Dawid Więckowski