Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa Chopina powraca. Znów możemy spotkać wybitnego kompozytora na stołecznych ulicach

Redakcja
Warszawa Chopina powraca. Znów możemy spotkać wybitnego kompozytora na stołecznych ulicach
Warszawa Chopina powraca. Znów możemy spotkać wybitnego kompozytora na stołecznych ulicach facebook.com/fanpageUW
Warszawa Chopina powraca! Postać polskiego kompozytora, dzięki zastosowaniu nowych technologii, po ponad półtora wieku ożyła i znów można spotkać ją na warszawskich ulicach. Znów, ponieważ to właśnie w stolicy Fryderyk Chopin spędził 20 lat życia.

Warszawa Chopina. Znów możemy spotkać wybitnego kompozytora na stołecznych ulicach

Modnie skrojony frak, fantazyjnie zawiązany fular i zawadiackie spojrzenie. Tak wygląda Chopin, którego dzięki Stołecznemu Biuru Turystyki, możemy spotkać podczas spaceru po Warszawie. Młodzieńczy wygląda kompozytora nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie w naszym mieście Fryderyk Chopin mieszkał przez pierwsze 20 lat życia.

Zrób sobie selfie!
Gdzie możemy spotkać najsłynniejszą postać polskiej muzyki klasycznej? Kompozytor czeka na nas m.in. na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, w Ogrodzie Saskim, a także w pałacu Ostrogskich, gdzie obecnie swoją siedzibę ma Muzeum Fryderyka Chopina. Szczególna niespodzianka czeka tam na miłośników popularnych "selfie". Dzięki aplikacji "Selfie with Chopin" można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z człowiekiem, który żył w XIX wieku! Kompozytor czeka także na podróżników z całego świata na lotnisku swojego imienia.

Czytaj też: Pożegnanie Davida Bowiego. Warszawa uczciła pamięć mistrza [ZDJĘCIA]

Aplikacja, umożliwiająca wykonanie fotografii, to nie jedyny pomysł Stołecznego Biura Turystyki. W ramach projektu powstała też aplikacja mobilna „Chopin in Warsaw” (na systemy operacyjne iOS i Android). Dzięki niej możemy przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało miasto, kiedy mieszkał w nim Fryderyk Chopin. Dziewiętnastowieczne ryciny uświadomią skalę zmian w architekturze miasta i wyglądzie jego ulic, a technologia AR (Augmented Reality) pozwoli ujrzeć nieistniejący Pałac Saski, w którym mieszkał kompozytor i salonik rodzinny w Pałacu Czapskich nieomal oczami kompozytora. Aplikacja przydatna jest również dla tych, którzy poszukują ciekawych wydarzeń kulturalnych związanych z artystą: międzynarodowych festiwali, koncertów i wystaw.

Z Chopinem u boku
Na osoby, lubiące zwiedzać i odkrywać zakątki Warszawy w sposób tradycyjny, czekają obszerne foldery z informacjami o słynnym kompozytorze. Znajdziemy je w punktach Informacji Turystycznej, m.in. w Pałacu Kultury i Nauki czy na Rynku Starego Miasta. W jednym z takich punktów zobaczymy też...monidło. Co to takiego? To postać Chopina, któremu towarzyszy dama w wytwornym stroju z epoki. Jeśli chcecie poczuć się jak ona i stanąć u boku "Frycka", w pustym owalu jej twarzy można umieścić swoją i zrobić sobie zdjęcie.

Projekt zrealizowany przez Stołeczne Biuro Turystyki we współpracy z Biurem Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Partnerami projektu są Narodowy Instytut Fryderyka Chopina i Uniwersytet Warszawski.



Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]


od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto