Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Odolańskiej. To pierwszy taki ośrodek w stolicy

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Otwarto pierwszy ośrodek przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami sprężonymi w Warszawie
Otwarto pierwszy ośrodek przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami sprężonymi w Warszawie Facebook/Aldona Machnowska-Góra
W środę 7 lipca 2021 roku otwarto w Warszawie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Ośrodek zlokalizowany przy ulicy Odolańskiej to pierwsze miejsce przeznaczone wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi w stolicy. Placówka może przyjąć na raz 12 osób wymagających profesjonalnej opieki.

O otwarciu pierwszego w Warszawie ośrodka przeznaczonego wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi poinformowała na Facebooku wiceprezydent stolicy Aldona Machnowska-Góra.

Otworzyliśmy dziś Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Odolańskiej prowadzony przez Fundację na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami "Nasz Bezpieczny Świat", z którą współpracujemy od wielu lat. Jest to jeden z 15 ŚDS działających w naszym mieście, a jednocześnie pierwszy dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi - napisała na swoim profilu na Facebooku Aldona Machnowska-Góra.

Polityk dodała, że w ośrodku znajdzie się miejsce dla 12 podopiecznych.

"Warszawa wspiera organizacje pozarządowe"

Przedstawicielka stołecznego Ratusza zapewniła, że placówka została wyposażona w niezbędny sprzęt do terapii, rehabilitacji i wielu innych działań, w tym również artystycznych. Dodała, że Warszawa chętnie wspiera organizacje pozarządowe.

Ta kluczowa zasada pomocniczości jest niezwykle ważna w pomocy społecznej - tu szycie oferty usług "na miarę" i korzystanie z doświadczenia NGOsów jest niezwykle ważne - napisała Aldona Machnowska-Góra na Facebooku.

Polityk poinformowała, że w ramach wsparcia dziennego w Warszawie działa 18 ośrodków wsparcia dla 544 osób. Ponadto miasto dofinansowuje 15 Warsztatów Terapii Zajęciowej z miejscami dla 502 osób.

We współpracy z organizacjami pozarządowymi finansujemy i współfinansujemy także m.in. programy aktywizacji społeczno-zawodowej oraz 14 klubów dla 227 osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorujących psychicznie oraz z autyzmem. Prowadzimy też 19 mieszkań chronionych o charakterze treningowym dla osób z różnymi niepełnosprawnościami - napisała wiceprezydent Warszawy na swoim Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto