Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawski sklep, który pomaga. Zrobicie tam zakupy z miłością. Co tam można kupić i komu pomóc w Sklepowisku?

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Każda z rzeczy, które znajdują się w Sklepowisku ma swoją wyjątkową historię.
Każda z rzeczy, które znajdują się w Sklepowisku ma swoją wyjątkową historię. Aleksy Witwicki
Sklepowisko to sklep charytatywny, który znajduje się na Bródnie w Warszawie. Można tam kupić niemal wszystko, w bardzo atrakcyjnych cenach. Ale nie to jest najważniejsze. Każdy, kto zrobi tam zakupy, przyczynia się do pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Skepowisko - sklep, który pomaga

Jest taki sklep w Warszawie, który pomaga mieszkańcom. Z zewnątrz wygląda niepozornie, ale w środku można poczuć się jak w innym wymiarze. Wszystko dzięki przedmiotom, jakie się w nim znajdują. Każda rzecz ma swoją historie, ale wszystkie jeden wspólny cel - pomaganie potrzebującym.

Właśnie na tym polega idea Sklepowiska - sklepu charytatywnego, w którym sprzedawane są rzeczy z drugiej ręki. Zebrane pieniądze są podstawowym źródłem finansowania fundacji „Siłą Rzeczy”. Dzięki darczyńcom organizowana jest pomoc tym, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji i chcą z niej wyjść. Prowadzone są także warsztaty, szkolenia oraz spotkania dla lokalnej społeczności. Fundacja dba także o osoby starsze, samotne, z problemami emocjonalnymi oraz w kryzysie bezdomności.

- Sklepowisko narodziło się z chęci pomagania. Miejsce to zostało stworzone przez grupę osób, która miała wspólny cel - pomoc drugiemu człowiekowi. I tak od 2016 roku sklep charytatywny działa przy ulicy Bazyliańskiej 1 w Warszawie - wyjaśnia Karolina Feder-Szczepańska, która prowadzi Sklepowisko.

Tak wygląda Sklepowisko w Warszawie

Każda z rzeczy, które znajdują się w Sklepowisku ma swoją wyjątkową historię.

Warszawski sklep, który pomaga. Zrobicie tam zakupy z miłośc...

Jak działa Sklepowisko w Warszawie?

Chcesz pomóc potrzebującym? Twoje zadanie jest bardzo proste. Zrób porządki w domu, wybierz rzeczy, których już nie używasz i nie potrzebujesz. Może być to dosłownie wszystko, co nie jest zużyte i ma szansę na drugie życie, w nowych rękach. Skepowisko przyjmuje książki, ubrania, sprzęt AGD, RTV, komputery, sprzęt sportowy, gry edukacyjne, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz oraz kuchni, a nawet meble.

,,Przedmioty gabarytowe (meble, sprzęt AGD) odbieramy własnym transportem. Wystarczy, że wyślesz do nas E-MAIL lub MMS ze zdjęciami przedmiotów, które chcesz nam przekazać, a my w ciągu 1 dnia roboczego odpowiemy Ci na pewno" - czystamy na stornie Sklepowisko.org.

Kolejny krok to wizyta w sklepie charytatywnym, zlokalizowanym przy ul. Bazyliańskiej 1 w Warszawie. Przynieś tam niepotrzebne Tobie rzeczy. Resztą zajmie się już zespół Sklepowiska, który sortuje dary, naprawia drobne usterki i wycenia przedmioty. Po ich posortowaniu i ewentualnych naprawach artykuły te są sprzedawane w przestępnych cenach, a zysk przeznaczony jest na realizację celów statutowych Fundacji „Siłą Rzeczy”.

Pchli targ pod dachem

W Sklepowisku znajdziemy niemal wszystko - od ubrań przez książki po antyki. Czasami trafiają się perełki, choćby wazon proj. Z. Horbowy, moneta z roku 1898 z wizerunkiem cara Mikołaja II lub tomik wierszy Grzegorza Ciechowskiego "Wokół niej". Takie rzeczy przyciągają do sklepu kolekcjonerów i miłośników stylu vintage.

Sklep ma dedykowane działy. Jest pokój z książkami (większość za 1 zł), płytami DVD, kasetami magnetofonowymi, przestrzeń z ubraniami i dodatkami dla kobiet, mężczyzn i dzieci, kącik z meblami, np. fotelami retro, lampami i drewnianymi komodami. Na regałach można upolować przepiękną ceramikę, kryształy, szklane naczynia, talerze półmiski i mnóstwo innych przedmiotów do kuchni. Jest też elektronika, stare rzutniki, aparaty analogowe, głośniki, monitory, a nawet MacBook. Na ścianach wiszą obrazy, zdjęcia, ikony. Aby wszystko przejrzeć, trzeba spędzić w tym miejscu grube godziny. Na miejscu można płacić gotówką, kartą oraz blikiem. Możliwy jest także zakup przez Internet. Na portalu OLX, Sklepowisko oferuje kilka ciekawych przedmiotów. Można je zamówić lub odebrać na miejscu w sklepie.

Każdy przedmiot jest wyceniony. W Sklepowisku regularnie organizowane są wyprzedaże. Ostatnio odbyła się promocja na ubrania -50% oraz wielka wyprzedaż książek. Literaturę można było kupić nawet za 50 groszy. Aktualne oferty i promocje można śledzić na Facebooku oraz Instagramie Sklepowiska.

Pomoc człowiekowi i naturze

Ekologicznie i charytatywnie - takie hasło jest bliskie działaniom fundacji. - Sklepowisko łączy idee ekologiczną i charytatywną. Z jednej strony jesteśmy w stanie przekazać pomoc potrzebującym, a z drugiej promujemy proekologiczne zachowania. Zamiast wyrzucać do kosza niepotrzebne przedmioty można przynieść je do Sklepowiska i dać im drugie życie - przekazuje Karolina Feder-Szczepańska.

Na koncie fundacji jest m.in. akcja "Wyścig po koronę mocy", w ramach której uczono dzieci i młodzież z warszawskich szkół, jak dbać o planetę. Odbyła się także zbiórka niepotrzebnych przedmiotów, które placówki przekazały Sklepowisku. Fundacja pomaga także potrzebującym zwierzętom i przygotowuje dla pupili paczki z potrzebnymi rzeczami, m.in. kocami czy ręcznikami.

Sklepowisko w Warszawie

  • Tel. +48 507 111 927
  • [email protected]
  • ul. Bazyliańska 1, 03-200 Warszawa
  • godz. otwarcia: 11-19, sob: 10-15

Tak wygląda Sklepowisko w Warszawie

Każda z rzeczy, które znajdują się w Sklepowisku ma swoją wyjątkową historię.

Warszawski sklep, który pomaga. Zrobicie tam zakupy z miłośc...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto