Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty "Wspólne miasto".

Redakcja
O tym czym jest współczesne miasto, jak może i jak powinno ...
O tym czym jest współczesne miasto, jak może i jak powinno ... archiwum MM
O tym czym jest współczesne miasto, jak może i jak powinno wyglądać będzie można dowiedzieć się podczas imprezy 10 i 11 sierpnia oraz 24-25 sierpnia.


"Wspólne miasto", PaństwoMiasto , 10-11 i 24-25 sierpnia


Tematem przewodnim warsztatów będzie współczesne miasto. Podczas imprezy będzie się mówiło o tym, czym dzisiaj jest miasto, jakie są tendencje urbanistyczne, czy lepsze miasto jest możliwe, a jeśli tak, to jak je zaprojektować, czy też przeprojektować.

Warsztaty są propozycją dla mieszkańców Warszawy i Polski pragnących wziąć czynny udział w projektowaniu przestrzeni miejskiej, w której żyją i pracują.

Weekendową imprezę poprowadzi MOKO Architects. Podczas warsztatów prowadzący przedstawią różne tendencje związane z projektowaniem miasta, a uczestnicy będą rozwijali umiejętności, wiedzę i kreatywność poprzez interakcję z zaproszonymi specjalistami i innymi uczestnikami.

- Czy obecnie istnieje coś takiego, jak psychologiczna i socjologiczna potrzeba tworzenia miasta? Czy dzisiaj nadal chcemy budować osiedla w centrum i jego najbliższym sąsiedztwie? A może przeważa pragnienie zacieśniania istniejącej tkanki miejskiej, dzielenia wielkich kwartałów na mniejsze działki i tworzenia urozmaiconej zabudowy? Czy w dwudziestoleciu międzywojennym miasto było czymś innym niż w czasach PRL-u? Czy upadek socjalizmu coś zmienił, co wniosły lata dziewięćdziesiąte i jak wygląda to teraz? - pytają organizatorzy.

MOKO Architects - pracowania projektowa założona przez Martę Frejdę i Michała Gratkowskiego, absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Ich celem są ambitne i niestandardowe realizacje z dziedziny architektury i designu.

Warsztaty towarzyszą projektowi Dom Kereta. Aby się zapisać na warsztaty należy wysłać maila na adres: [email protected].

Warsztaty:
– 2 dwudniowe spotkania w odstępie dwutygodniowym: 4 dni x 4 godziny
– 5 grup liczących maksymalnie 20 uczestników – każda prowadzona przez innego architekta lub pracownię architektoniczną; osoby, które zgłaszają się do udziału w warsztatach, wybierają prowadzącego.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto