MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ważne zmiany dla kierowców na węźle Warszawa Lubelska. Przebudowano kluczowe połączenie

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Węzeł Lubelska przeszedł zmiany
Węzeł Lubelska przeszedł zmiany GDDKiA
Węzeł Lubelska w Warszawie ma od dziś nową organizację ruchu. W czwartek 6 czerwca udostępniona zostanie przewiązka, która powstała pomiędzy jezdnią zbiorczo rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina. Jej otwarcie umożliwi również przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 z Terespola w kierunku S17 do Lublina.

Węzeł Lubelska z upłynnionym ruchem

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała najnowszy komunikat w sprawie modernizacji Węzła Lubelska. W czwartek 6 czerwca udostępniona zostanie tam przewiązka, która pozwoli przywrócić ruch na łącznicy relacji A2 Terespol - Lublin.

Był to ostatni etap prac związanych z upłynnianiem ruchu na przecięciu trasy w kierunku Lublina i Południowej Obwodnicy Warszawy.

- W czwartek (6.06) popołudniu udostępnimy przewiązkę, która powstała pomiędzy jezdnią zbiorczo rozprowadzającą a jezdnią główną S17 w kierunku Lublina. Otwarcie jej umożliwi także przywrócenie ruchu na łącznicy relacji A2 z Terespola w kierunku S17 do Lublina- czytamy w komunikacie GDDKiA.

Wykonawca prowadzi jeszcze prace związane z poprawą warunków ruchu i przepustowości na wjeździe na łącznicę z S17 na S2 oraz na zjeździe łącznicą S2 na S17. Ponadto wykonane zostanie docelowe oznakowanie poziome i pionowe.

Prace trwały ponad 1,5 roku

Wprowadzanie zmian na węźle Lubelska rozpoczęło się w październiku 2022 roku. Ich celem było upłynnienie ruchu na styku dwóch ważnych tras po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy. Przypomnijmy, że wcześniej to połączenie tras generowało bardzo duże korki.

Dlatego całość trzeba było przeprojektować i przebudować. Najpierw w ramach czasowej organizacji ruchu, na łącznicy węzła prowadzącej z S17 od strony Lublina na S2-POW do Warszawy udostępniono dwa pasy ruchu. Następnie, w grudniu 2022 roku, po oddaniu do użytkowania odcinka S17 Lubelska - Warszawa Wschód (Zakręt), kierowcy mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu na łącznicy z S2 POW od strony Warszawy w kierunku Lublina (S17). Ta zmiana spowodowała czasowe zamknięcie łącznicy z A2 od strony Terespola na S17 w kierunku Lublina.

Dla pojazdów jadących w kierunku Lublina, obowiązywał objazd przez węzeł Warszawa Wschód (Zakręt). Takie rozwiązanie umożliwiło bezpieczne poprowadzenie dwóch pasów na łącznicy z S2 w kierunku stolicy województwa lubelskiego.

Inwestycja za blisko 8 milionów złotych

We wrześniu 2023 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę, który miał wykonać docelową organizację ruchu na tym ważnym węźle. Została nim firma PORR.

Wartość zadania została oszacowana na 7,8 mln złotych. Wszystkie roboty mają zakończyć się w wakacje bieżącego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nowy etap wojny. Pierwszy ukraiński nalot na Rosję

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto