Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadukt nad ulicą Globusową w Warszawie otwarty po przebudowie. Zmiany w organizacji ruchu

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Wiadukt nad ulicą Globusową we Włochach przeszedł gruntowny remont i został oddany do użytku. Konstrukcja domagała się modernizacji już od dłuższego czasu.
Wiadukt nad ulicą Globusową we Włochach przeszedł gruntowny remont i został oddany do użytku. Konstrukcja domagała się modernizacji już od dłuższego czasu. Krzysztof Jedynak
Wiadukt nad ulicą Globusową we Włochach przeszedł gruntowny remont i został oddany do użytku. Konstrukcja domagała się modernizacji już od dłuższego czasu. W związku z otwarciem trasy odbyła się konferencja prasowa, w której wzięły udział władze miasta.

Wiadukt w ciągu ulic Świerszcza i Potrzebnej (nad ul. Globusową) został oddany do użytku pod koniec 1964 roku.

"Niemal 60 lat intensywnej eksploatacji i brak gruntownych remontów sprawiły, że obiekt wymaga całkowitej renowacji. Potwierdziły to przeprowadzone w 2021 r. badania stanu technicznego konstrukcji. Dlatego zdecydowaliśmy o kapitalnym remoncie. Obiekt zyska nową płytę pomostu, a podpory (tzw. przyczółki) zostaną skute i dozbrojone – w ten sposób zostaną dostosowane do położenia płyty. Remont potrwa ok. jedenastu miesięcy" – wyjaśniał w lutym tego roku Zarząd Dróg Miejskich.

Wiadukt nad Globusową otwarty po przebudowie

W poniedziałek, 4 marca, o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa dotycząca zakończenia przebudowy i oddania do użytku wiaduktu nad ulicą Globusową w warszawskiej dzielnicy Włochy.

Wiadukt nad ulicą Globusową we Włochach przeszedł gruntowny remont i został oddany do użytku. Konstrukcja domagała się modernizacji już od dłuższego czasu.

Wiadukt nad ulicą Globusową w Warszawie otwarty po przebudow...

W spotkaniu tuż przy otwartym już wiadukcie wzięli udział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska, burmistrz dzielnicy Włochy Jarosław Karcz, zastępca Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka oraz radni.

- Bardzo się cieszę, że dzisiaj ulicą Globusową, tym wiaduktem, mogli pojechać kierowcy po tym bardzo poważnym remoncie. Rok trwała ta inwestycja, tak jak się zobowiązywaliśmy – powiedział w czasie konferencji Rafał Trzaskowski, zwracając uwagę, że przebudowa objęła także najbliższą okolicę. – Są też zmiany na ulicy Potrzebnej, postawiliśmy prawie osiemdziesiąt latarni i oświetliliśmy tę ulicę. Przy okazji inwestujemy też tutaj w chodniki.

Prezydent zauważył, że ostatnie inwestycje przeprowadzane na terenie Włoch, mają poprawić ogólne bezpieczeństwo mieszkańców. W całej dzielnicy doświetlonych zostało w sumie sto przejść dla pieszych. W czasie konferencji padły też zapewnienia, że w planach są kolejne inwestycje. W dzielnicy Włochy mają one dotyczyć edukacji – chodzi o budowę nowych szkół oraz opieki nad seniorami.

Wiadukt nad Globusową – zmiany w ruchu

W związku z otwarciem wiaduktu Warszawski Transport Publiczny poinformował, ze przywraca się w tym rejonie trasy podstawowe linii: 127, 194, 228 oraz od nocy trasę podstawową linii N85.

"Wznawia się funkcjonowanie przystanku PKP Włochy 03 obowiązującego jako stały dla linii 194 i 228" – czytamy.

Zlikwidowane zostaną natomiast przystanki tymczasowe:

  • PKP Włochy 53,
  • Wałowicka 51 i 52.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto