MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Więcej pociągów SKM na trasie Legionowo - Warszawa. Władze miast podpisały list intencyjny. Zmiany wejdą w życie w drugiej połowie roku

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Liczba pociągów linii S3 oraz S4 ulegnie zwiększeniu o łącznie około 60 procent
Liczba pociągów linii S3 oraz S4 ulegnie zwiększeniu o łącznie około 60 procent Archiwum Polska Press
W środę 17 kwietnia, podczas konferencji prasowej na legionowskim dworcu, podpisano list intencyjny w sprawie zwiększenia liczby pociągów z Legionowa przez Warszawę. Na mocy nowego porozumienia, liczba kursów pojazdów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 oraz S4 ulegnie zwiększeniu o łącznie ok. 60 procent. Zmiany mają zacząć obowiązywać w drugiej połowie roku.

17 kwietnia 2024 roku, zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Renata Kaznowska oraz dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Katarzyna Strzegowska, odwiedziły Legionowo w celu podpisania listu intencyjnego z władzami miasta. Wypracowywane zostało bowiem nowe porozumienie, na mocy którego zwiększona zostanie liczba pociągów SKM obsługujących Legionowo na trasie ze stolicą kraju. Zmiany mają nastąpić w drugiej połowie roku.

Zgodnie z nowymi ustaleniami, liczba pociągów linii S3 oraz S4 ulegnie zwiększeniu o łącznie około 60 procent. W rozkładzie pojawi się zatem nie 38, a ok. 60 przejazdów z Legionowa do Warszawy. Pociągi te będą jeździć na trasach przez Dworzec Gdański i Warszawę Wschodnią.

Zwiększona zostanie częstotliwość połączeń w szczycie zarówno porannym, jak i popołudniowym. Zmiany te wymagać będą analizy ewentualnej korekty sieci linii lokalnych (autobusowych), aby usprawnić połączenie z przystankami kolejowymi.

Zmiany w drugiej połowie roku

Kolejnym etapem zwiększenia liczby pociągów na trasie Legionowo - Warszawa, będzie zawarcie porozumienia określającego wysokość dotacji legionowskiego samorządu do zwiększonej pracy przewozowej. Nowe rozwiązania wpłyną na poprawę komfortu podróżowania oraz zapewnią więcej możliwości dojazdu pasażerom z Legionowa.

Zainteresowanie mieszkańców połączeniami kolejowymi w stronę Warszawy jest ogromne. Zwłaszcza od momentu, gdy na terenie miasta pojawiły się: autobusy Darmowej Komunikacji Miejskiej, system rowerów miejskich oraz hulajnogi elektryczne. Wszystkie te elementy umożliwiają szybkie i proste dotarcie do legionowskich stacji, które w ostatnim okresie przeżywają prawdziwe oblężenie. Cieszy mnie wzrastający trend znaczenia komunikacji zbiorowej, dlatego od dawna podejmowaliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego o zwiększenie liczby połączeń pociągów linii S. Uda nam się dzięki temu znacząco zwiększyć liczbę kursów i mam nadzieję zachęcić kolejnych mieszkańców do zmiany auta na komunikację miejską. Trzeba również podkreślić, że podróżowanie koleją jest obecnie szybkie i bezpieczne, a dzięki Karcie Legionowianina stosunkowo tanie - mówi Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo.

Zmiany mają zacząć obowiązywać w drugiej połowie roku.

Podczas środowego spotkania poruszany został również temat rozbudowy linii kolejowej nr 9 i tym samym oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego. Samorządy warszawski i legionowski popierają te rozwiązania.

od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto