Wisła Puławy - Garbarnia Kraków 4:1

II-ligowa Wisła Puławy wygrała z Garbarnią Kraków 4:1. Trzy bramki strzelił Konrad Nowak.

Bohaterem spotkania po stronie gospodarzy był Konrad Nowak, który zdobył trzy gole, czwartego dołożył rezerwowy Mateusz Olszak. Przy wyniku 0:3 gości było stać na honorowe trafienie po stałym fragmencie gry i strzale z główki Marcina Siedlarza.
"Duma Powiśla" rozegrała bardzo dobre zawody. Od pierwszych minut podopieczni trenera Sawy zastosowali wysoki pressing i z łatwością zatrzymywali akcje rywali.
A sami groźnie atakowali. I już w 26 minucie wyszli na prowadzenie. Nowak popisał się skuteczną dobitką po uderzeniu Michała Budzyńskiego i mieliśmy 1:0.
Tuż po zmianie stron głupi faul jednego z zawodników Garbarni we własnym polu karnym spowodował, że sędzia nie miał innego wyjścia, jak podyktować jedenastkę. Skutecznym egzekutorem okazał się ponownie Nowak.
Od tego momentu niby dominowali gracze z Krakowa, ale z ich przewagi nic nie wynikało. I w 87 minucie było po zawodach po indywidualnej akcji Olszaka, który uderzył nie do obrony, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.
– Wygraliśmy zasłużenie i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych trzech punktów. Narzuciliśmy przeciwnikom swój styl gry i naprawdę nie było wątpliwości, która drużyna była lepsza. Nie zgadzam się też z opinią, że wynik jest za wysoki. Gdyby Konrad Nowak wykorzystał wszystkie swoje okazje to wygralibyśmy w jeszcze większych rozmiarach – powiedział po spotkaniu trener Sawa.
Wisła Puławy - Garbarnia Kraków 4:1 (1:0)
Bramki: Nowak (26, 48- zkarnego, 90), Olszak (86) - Siedlarz (90).
Wisła Puławy: Beszczyński - Gawrysiak, Skórnicki (84 Mróz), Kursa (88 M. Kozieł), Misztal, Giziński (65 Olszak), Mokiejewski, Wójtowicz (70 Orzędowski), Budzyński, Wiącek, Nowak
Garbarnia Kraków: Żylski - Siedlarz, Haxhijaj, Piszczek, Cygal (83 Schacherer), Stokłosa (60 Kalemba), Zelek (85 K. Kozieł), Sepioł, Chodżko, Leszczak (70 Kawaler), Praciak