Wojciech Nowakowski z WKN Jacques bezkonkurencyjny na czterech dystansach

Włocławski Klub Nurkowy JACQUES

W dniach 30-31.05.2014r w Bydgoszczy odbyły się Indywidualne mistrzostwa województwa kujawsko-oomorskiego w pływaniu dzieci 10-11lat. W zawodach wystartowali reprezentanci Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques którzy wywalczyli 5 złotych, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Nowakowski który zdobył 4 złote medale na 50m stylem motylkowym, 100m stylem dowolnym, 200m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Rekordy życiowe jakie uzyskał klasyfikują go wśród najlepszych pływaków w Polsce w kategorii 11-latków, a na 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym legitymuje się najlepszymi wynikami w Polsce. Drugi z reprezentantów WKN Jacques, Wojciech Barczykowski wrócił z kompletem medali ponieważ zdobył złoty medal na 100m stylem klasycznym, srebrny na 100 stylem grzbietowym i brązowy na 200m stylem zmiennym. Z jednym srebrnym medalem wróciła Zaborowska Alicja na 50m stylem motylkowym. Start w zawodach zaliczany jest do Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 11 latków ale czy w/w zawodnicy zdobyli na tych zawodach medale okaże się za miesiąc jak zawody odbędą się we wszystkich województwach. Gratulację należą się również trenerom Leszkowi Kubickiemu i Aleksandrze Nawlickiej, którzy na co dzień pracują z zawodnikami.