WTK SSA Włocławek na czele 3 ligi koszykówki. Juniorzy TKM i AKM Portofino też z kompletem punktów

Mecz juniorów AKM Portofino-Włocławek - Pierniki Toruń 116:52 (fot. Wojciech Alabrudziński) Wojciech Alabrudziński
WTK SSA Włocławek po zwycięstwie nad AZS Toruń awansowało na pierwsze miejsce w 3 ligi. Juniorzy TKM i AKM Portofino też z kompletem punktów

Wysoka była stawka trzecioligowego spotkania włocławian z akademikami. Jego triumfator obejmował bowiem samodzielne prowadzenie w rozgrywkach.Gospodarze do tego spotkania przystąpili poważnie osłabieni bez najskuteczniejszego w poprzednich pojedynkach Michała Sokołowskiego.Jego brak był wyraźnie odczuwalny w pierwszej połowie spotkania przegranej przez gospodarzy 8. punktami. Zdecydowanie lepiej było po zmianie stron. Podopieczni Grzegorza Kożana zaczęli lepiej bronić. Goście nie zdobywali już tak łatwo punktów spod kosza, a zbiórki pozwalały włocławianom na szybki atak. Motorem napędowym zespołu w tej części spotkania był Kamil Maciejewski, który popisywał się asystami. Gospodarze w trzeciej kwarcie odrobili większość strat, zaś w ostatniej szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.Rozczarowało Portofino AKM, które w pierwszym występie na własnym parkiecie nieoczekiwanie przegrało z toruńską Katarzynką. Podobnie jak w poprzednich pojedynkach o porażce zadecydowała wysoko przegrana ostatnia kwarta (po trzech było 64:62). Goście w 4. odsłonie zdobyli 31. punktów czyli połowę dorobku z trzech poprzednich.WYNIKI 1. KOLEJKI  3 LIGI KOSZYKÓWKI70
WTK SSA
17 14 19 2064
AZS UMK TORUŃ
14 25 14 11WTK SSA: Jankowski 14 (2), Słupiński 11, Maciejewski 10, M. Zych 8 (2), Sobczak 7, Warszawski 7 (1), Kijewski 6, Wronkowski 5, Trendewicz 2, Barański, Rypiński, Król.82
PORTOFINO
24 15 25 1893
KATARZYNKA
24 19 19 31PORTOFINO AKM: Różanowski 16, Witwicki 14, Majewski 13, Nowicki 11, Stępkowski 9, Nysztal 8, Podlewski 3, K. Piekarski 3, Lewandowski 3.Pozostałe wyniki: AK Bart - KK 56:87, MCHKK - Noteć 78:85.1.
3
151-361WYNIKI 2. KOLEJKI 3. LIGI KOSZYKÓWKIDrugie zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy starsi Portofino AKM.68
ZRYW TORUŃ
25 8 19 1683
PORTOFINO
25 16 21 21PORTOFINO AKM: Nowicki 34, Nysztal 9, Podlewski 9, Witwicki 8, Majewski 8, K. Piekarski 6, Różanowski 5, Szkopiński 2, Lewandowski 2, Topić.Poza pierwszą kwartą wyjazdowego spotkania w kolejnych dominacja włocławian nie podlegała najmniejszej dyskusji. Nie do zatrzymania pod koszem był najskuteczniejszy gracz Portofino Filip Nowicki.W lidze juniorów wygrały zespoły TKM i Portofino AKM 1. Ich spotkania z drużynami toruńskimi były jednostronne, a jedynie juniorzy Zrywu potrafili w pierwszej kwarcie nawiązać walkę z podopiecznymi Grzegorza Kożana. Obydwie ekipy bez porażki są w ścisłej czołówce ustępując jedynie bilansem małych punktów Novum Bydgoszcz. Nie powiodło się drugiej drużynie Portofino AKM, która uległa MCHKK Chełmno. Zadecydowała o tym ostatnia kwarta i brak w zespole Romana Konopczyńskiego wartościowych zmienników.Komplet zwycięstw młodzieżowych drużyn AKM i TKM 92
TKM
17 27 18 3064
ZRYW TORUŃ
19 9 16 20TKM : Jankowski 28, Kijewski 17, Warszawski 12, Barański 12, Trendewicz 6, Wronkowski 5, Rypiński 4, Sobczak 4, Król 2, F. Zych 2.116
PORTOFINO 1
35 22 30 2952
PIERNIKI
17 13 7 15PORTOFINO AKM 1: Wójcik 22, Leśniewski 19, Zawalski 19, Pańczak 12, K. Piekarski 12, Wasielewski 9, Włudarski 6, Dudra 6, Brodowicz 5, Stępkowski 5, Pałecki 2.Zdjęcia z meczu juniorów AKM Portofino-Włocławek - Pierniki Toruń 116:52 tutaj82
PORTOFINO 2
18 22 27 15101
MCHKK
24 21 24 32PORTOFINO AKM 2: Mossakowski 32, Osiński 22, Taczkowski 17, Nowakowski 4, Piotrowski 4, Mańkowski 3.Pozostałe wyniki: Kasprowicz - KK 87:39, Astoria - Novum 51:117. 1.