Wygrana Włocłavii. Haberski bohaterem [wideo bramki i wypowiedzi]

Wojciech Alabrudziński
Siódmą w tym sezonie wygraną w IV lidze kujawsko-pomorskiej zanotowała Włocłavia.

Po najlepszym według mnie spotkaniu przed własną publicznością pokonała Flisaka Złotoria.Już w 3 min. po rzucie rożnym Łukasz Drwięga uderzeniem głową dał niespodziewane prowadzenie gościom. W kolejnych minutach zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Przeprowadzali składne akcje, stwarzali dogodne sytuacje, ale byli nieskuteczni. W 12 min. okazję miał Bartosz Śmigiel, w 16 min. Jakub Feter lewą nogą z 18 metrów trafił słupek. W 24 min. Mateusz Tłuchowski po zagraniu Lamparskiego uderzył obok bramki z 5 metrów. W 36 min. Emile Thiakane prostopadle do Śmigla., ten sam na sam, ale obok z 16 metrów. Dopiero w 37 min. Maciej Lamparski dośrodkował z lewej strony i Mateusz Tłuchowski głową wyrównał. W drugiej połowie obraz gry nie uległ. Kapitalną sytuację zmarnował Bartosz Śmigiel, który po 35 metrowym w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok słupka.
ZAPIS RELACJI NA ŻYWO WŁOCŁAVIA - FLISAK, INNE WYNIKI
Kwadrans przed końcem trener Wiesław Borończyk zdecydował się wprowadzić na boisko Marcela Haberskiego, który został bohaterem meczu. Już w 78 min. po zagraniu z rzutu Bartłomieja Fetera Haberski z bliska wpakował piłkę do siatki. W 84 min. po zagraniu prostopadłym w pole karne Przemysława Goca Haberski kapitalnie uwolnił się spod opieki obrońcy i po profesorsku strzelił na 3:1.
TUTAJ ZNAJDZIESZ PONIŻSZE FILMIKI
BRAMKI Z MECZU WŁOCŁAVIA - FLISAK
WYPOWIEDŹ POMECZOWA - TRENER WIESŁAW BOROŃCZYK
WYPOWIEDŹ POMECZOWA - ŁUKASZ DRWIĘGA
WYPOWIEDŹ POMECZOWA - MARCEL HABERSKI
Włocłavia Włocławek - Flisak Złotoria 3:1 (1:1)WŁOCŁAVIA: Ibrahim Tandjigora - Piotr Szczęsny, Arkadiusz Suchomski, Mateusz Ewert, Marcin Piotrowski, Mateusz Tłuchowski, Jakub Feter (65, Kamil Frąckowiak), Bartłomiej Feter (6), Maciej Lamparski (65, Przemysław Goc), Emile Thiakane (90, Adrian Rogalski), Bartosz Śmigiel (75, Marcel Haberski).
Oceny zawodników we wtorkowej Gazecie Pomorskiej (wydanie włocławskiej).