Wyjazdowe zwycięstwo Olimpii. GKS Tychy pokonane!

Łukasz Szalkowski
Piłkarze Olimpii wygrali w Jaworznie z GKS-em Tychy 1:0. Bramkę dla biało-zielonych strzelił Maciej Rogalski.

W wyjściowej jedenastce Olimpii znalazł się Adam Cieśliński, który w sobotnim spotkaniu ze Stomilem Olsztyn przedwcześnie opuścił boisku z powodu urazu. Już w 21. minucie najlepszy strzelec zespołu z ul. Piłsudskiego mógł strzelić bramkę. W odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie był w sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS-u, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce rywali.Dwie groźne akcje w drużynie gospodarzy w pierwszej połowie przeprowadził też Daniel Mąka, po których Fabiniak końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę.W 60. minucie na boisko wszedł Maciej Rogalski, zastępując Łukasza Suchockiego. Był to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę", bowiem nieco ponad dziesięć minut później doświadczony pomocnik dał Olimpii prowadzenie.Grudziądzanie nie oddali inicjatywy i nie pozwolili tyszanom na zdobycie wyrównującej bramki. Biało-zieloni zdobyli tym samym pierwsze wyjazdowe punkty w rundzie jesiennej. Kolejne spotkanie podopieczni Dariusza Kubickiego rozegrają w środę 24 kwietnia w Grudziądzu. Podejmą Wisłę Płock.GKS Tychy 0:1 Olimpia Grudziądz                            71'  Maciej Rogalski