Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wykładowcy Politechniki Warszawskiej sprawdzą Wikipedię

Redakcja
screen
Wykładowcy studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej rozpoczynają akcję sprawdzania i poprawiania haseł na Wikipedii. W najbliższych tygodniach będą weryfikować i uzupełniać treści, z których korzystają tysiące internautów.

Pomysł tej akcji zrodził się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej – tym samym, który w ubiegłym roku uruchomił pierwszą edycję studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami.

Wikipedia jest niezwykle popularnym źródłem wiedzy – głównie dzięki szybkości i prostocie dostępu do informacji. Warto podkreślić, że polskie zasoby Wikipedii należą do najobszerniejszych na świecie – większa jest tylko Wikipedia w angielskiej, niemieckiej i francuskiej wersji językowej. Dlatego próby wyeliminowania z procesu edukacji tej internetowej encyklopedii są z góry skazane na niepowodzenie.

- Dużo lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest merytoryczne wsparcie Wikipedii. Ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie informacji tam zawartych, postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę w procesie ich redagowania – tłumaczy dr inż. Andrzej Zalewski, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej. - Właśnie rozpoczynamy akcję poprawiania haseł z zakresu zarządzania projektami. Prawdopodobnie później rozszerzymy obszar naszych zainteresowań poza tę tematykę – szczególnie że na Wikipedii brakuje haseł związanych z tematyką zarządzania zasobami IT, która w ostatnim czasie jest budzi spore zainteresowanie. -Ten projekt nie jest ograniczony w czasie. Wykładowcy będą w pierwszej kolejności sprawdzać hasła z dziedziny zarządzania projektami, których jest około 100 - mówi nam Magda Wójcicka z agencji Neuron, która zajmuje się promocją tego wydarzenia.

Do udziału w projekcie będą też zachęcani studenci studiów podyplomowych, którzy za swoją aktywność będą nagradzani dodatkowymi punktami na studiach.

Na początku eksperci z Politechniki zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł już istniejących. Dodatkowo uzupełnią tę listę o kolejne hasła, których w tej chwili nie ma w bazie Wikipedii. Efektów ich pracy można się spodziewać jeszcze w lutym 2011 roku.


Karolina Kaczmarczyk, materiały prasowe

Czytaj także
*Australijscy intelektualiści popierają Juliana Assange'a
*WikiLeaks: Chińskie władze koordynowały ataki na Google
*Wikileaks: Według polskich władz, Saakaszwilego zmanipulowali rosyjscy agenci

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto