Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaginieni na Mazowszu. Te osoby wyszły z domu i zniknęły bez wieści. Policja i Fundacja ITAKA apelują o pomoc

Alicja Glinianowicz
Alicja Glinianowicz
Szczegóły, zdjęcia i opisy w galerii.
Szczegóły, zdjęcia i opisy w galerii. Policja
Zaginieni z województwa mazowieckiego. W Bazie Komendy Stołecznej Policji przybywa nowych profili osób, które nie powróciły do swoich domów. Prezentujemy aktualną listę mieszkańców naszego regionu, których nie udało się nadal odnaleźć. Każda z takich spraw to wielki dramat dla rodziny. Służby apelują o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących osób zaginionych. W galerii przedstawiamy profile z policyjnej bazy oraz Fundacji Itaka. Być może rozpoznajesz kogoś? Liczba tych, którzy stale są uznawani za zaginionych w Polsce sięga niezmiennie 4 tysięcy osób.

Zaginieni na Mazowszu. Te osoby zniknęły bez śladu

Fundacja Itaka podaje, że w Polsce niemal każdego roku liczba zaginionych sięga 4 tysięcy osób. Blisko 90-95 proc. osób zaginionych udaje się odnaleźć. Jednak nie wszystkie te sprawy mają swój szczęśliwy finał.

- W momencie, gdy mamy podejrzenie, że dzieje się coś złego, nie wiemy, gdzie dana osoba jest i nie mamy z nią żadnego kontaktu ważne jest, aby nie zwlekać z powiadomieniem o sprawie policji. Należy przekazać wówczas wszystkie informacje nt. zaginionej osoby, nie zatajać takich kwestii jak konflikty czy zaburzenia psychiczne – zaapelowała w rozmowie z nami Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji Itaka.

Policja nieustannie apeluje o pomoc w poszukiwaniu i prosi o wszelkie informacje, które mogą ułatwić służbom w dotarciu do osób zaginionych.

W naszej galerii znajdziesz aktualne informacje o osobach zaginionych w Warszawie oraz w okolicach. Dane pochodzą z bazy Komendy Stołecznej Policji i zostały pobrane 28 sierpnia br. roku oraz z Fundacji Itaka.

Szczegóły, zdjęcia i opisy w galerii.

Zaginieni na Mazowszu. Te osoby wyszły z domu i zniknęły bez...

Jak wskazała Fundacja Itaka, powody zaginięć są bardzo różne i zależą od grupy wiekowej. W przypadku małych dzieci zazwyczaj chodzi o zaniedbania ze stron rodziny lub porwania, natomiast w kwestii nastolatków w grę wchodzą także ucieczki. Wśród osób dorosłych przeważającym powodem zaginięć są problemy finansowe, uzależnienia lub różnego rodzaju wypadki. Sprawy kryminalne stanowią mały odsetek zniknięć.

Znacznie częściej dochodzi do zniknięć mężczyzn.

Po 10 latach uznaje się osobę za zmarłą. Wówczas niektóre rodziny decydują się, aby wizerunek zaginionego widniał nadal w bazach fundacji, w nadziei że się odnajdzie.

30 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto