Zastal nie pozostawił lublinianom złudzeń

Tomasz Biaduń, Krzysztof Nowacki
Zastal Zielona Góra potwierdził, że w tym sezonie jest faworytem pierwszej ligi. Głównym powodem porażki Olimp-Startu była doskonała defensywa gości w trzeciej kwarcie oraz słaba skuteczność zza linii 6,25 m podopiecznych trenera Dominika Derwisza.

Pierwsza odsłona wczorajszego meczu należała do zielonogórzan, którzy dzięki celnym rzutom za trzy odskoczyli lublinianom na sześć punktów. Wynik próbował ratować Michał Sikora, który popisał się efektownymi wjazdami pod kosz. Z do- brej strony pokazał się także Sergiusz Prażmo, dla którego wczorajszy mecz był debiutem przed lubelską publicznością.

W drugiej części koszykarze Olimp-Startu zabrali się za odrabianie strat. Grali agresywniej, dużo lepiej w obronie i przede wszystkim na wysokim procencie. Lublinianie nie tylko odrobili straty, ale wyszli nawet na prowadzenie 45:40. Dużym wsparciem w drugiej kwarcie była postawa zawodników rezerwowych. Trener Derwisz bez obawy o wynik posyłał na parkiet zmienników.

Najwyraźniej w przerwie lepszych wskazówek swoim zawodnikom udzielił szkoleniowiec Zastalu i w trzeciej kwarcie dominowali goście. Zielonogórzanie wywierali dużą presję na koszykarzach Olimp- -Startu, którzy nawet na połowie boiska nie mogli swobodnie rozgrywać piłki. Mnożyły się błędy i zawodziła celność.

Ostatnia partia meczu już nic nie zmieniła w obrazie gry. W sobotę Start zagra w Łodzi z ŁKS.

Olimp-Start Lublin – Zastal Zielona Góra 72:89 (20:26, 25:14, 10:22, 17:27)

Sędziowali: J. Litawa, M. Czernek i J. Pietrzak
Olimp-Start: Celej 13, Bidyński 11, Ko-walski 10, Myśliwiec 9, Kwiatkowski 8, Sikora 6, Prażmo 6, Jagoda 5, Samborski 2, Stefaniuk 2. Trener: Dominik Derwisz.
Zastal: Kukiełka 23, Kalinowski 21, M. Chodkiewicz 14, Jarmakowicz 10, Rajewicz 9, Kus 5, Busz 5, Matczak 2, Szepczyński, Wróbel, A. Chodkiewicz. Trener: Tomasz Herkt.