Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zastal pokonał ŁKS. Zdaniem trenera Herkta - w bardzo słabym stylu

(pt)
Grzegorz Kukiełka zdobył 8 punktów.
Grzegorz Kukiełka zdobył 8 punktów. Paweł Tyl
- Na pewno można cieszyć się ze zwycięstwa, jednak styl gry pozostawia wiele do życzenia. Momentami, patrząc na poczynania moich zawodników, czułem niesmak... - tyle trener Herkt po meczu. Szkoleniowcowi zapewne chodziło o III kwartę, w której ŁKS błyskawicznie odrobił 10-punkową stratę.

Przez dwie kwarty to Zastal dyktował warunki gry. Podopieczni Tomasza Herkta lepiej bronili. Gorzej było ze skutecznością.

Rywale jednak także nie trafiali. Bardzo mozolnie konstruowali swoje akcje. Powoli łapali rytm gry ... Przy stanie 29:19 dla miejscowych zespoły zeszły na przerwę.
Dziesięciopunktowa zaliczka w połowie spotkania wyglądała obiecująco.

Jednak z początkiem III kwarty rozpoczął się prawdziwy horror. Miejscowi stanęli - pod koszem nie było ruchu - żaden z zawodników nie szukał wolnych pozycji, fatalnie było także ze skutecznością.

ŁKS zwietrzył szansę i zaczął niwelować stratę - w 28 min na tablicy był remis 32:32. Gospodarze "przebudzili się" dopiero po punktach Wilczka. W tej kwarcie trafili jeszcze Kalinowski i Rajewicz.

Na początku IV kwarty zza owalu trafił Kalinowski - Zastal prowadził wówczas 9 oczkami. ŁKS znów zaczął niwelować stratę, jednak zielonogórzanie zdołali utrzymać przewagę do końca spotkania, wygrywając ostatecznie 58:53.