Zwycięska inauguracja wiosny dla piłkarzy Igloopolu Dębica

Sławek Oskarbski
sxc.hu
Wreszcie! Po ciągłym przekładaniu meczów, ligowcy z naszego powiatu rozpoczęli piłkarską wiosnę. Jako pierwsi na boisko wybiegli grający w V lidze piłkarze Igloopolu Dębica i Czarnovii Czarna.

Drużyny te zmierzyły się ze sobą na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Dębicy. Górą byli gospodarze, którzy wygrali 3-1. "Morsy" wygrały, mimo że przygrywały, grały w dziesięciu i bez bramkarza. Pierwszą bramkę spotkania zdobył dla gości Maciej Szyszkowski w 20 minucie z rzutu karnego. "Jedenastka" była podyktowana za faul taktyczny Łukasza Psiody, po którym golkiper gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę. Jego miejsce między słupkami zajął obrońca Piotr Syguła. Igloopol, mimo gry w osłabieniu, wyrównał jeszcze przed przerwą po golu w 43 min. Adriana Brzostowskiego. W drugiej połowie bramki dla Igloopolu zdobyli Dawid Rokita (53) i ponownie Brzostowski (88).