Biegi, Warszawa. Już 12 października kolejna impreza dla biegaczy. Tym razem będzie można sprawdzić się w biegach przełajowych w ramach cyklu Grand Prix City Trail, który w Warszawie gości po raz drugi. Rok temu wydarzenie odbyło się pod nazwą Grand Prix z Biegiem Natury.

Biegi, Warszawa. Startuje cykl biegów przełajowychCzym jest Grand Prix City Trail? To jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km. Dlaczego akurat taki dystans?
- Z jednej strony jest to dystans zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Czytaj też: Biegnij Warszawo 2014 - zdjęcia z wielkiego biegu ulicami stolicy [GALERIA]

W Warszawie uczestnicy, podobnie jak rok temu, pobiegną w Lesie Młocińskim. Trasa będzie składała się z dwóch pętli, a meta zostanie zlokalizowana przy Polanie Rekreacyjnej.
Do udziału w zawodach zachęca też Beata Sadowska - znana dziennikarka, miłośniczka i propagatorka biegania, będąca również ambasadorką City Trail.
- City Trail czyli to, co lubię. Bieganie w zieloności. W mieście, ale w lesie. Można obudzić nie tylko mięśnie. Można podglądać naturę. Można wystawić twarz do słońca i pędzić przed siebie - opowiada.

Start biegu głównego zaplanowano na godz. 15:00. W wydarzeniu mogą wziąć udział również młodsi adepci biegania. Konkurs dla dzieci i młodzieży na dystansie 300 m lub 3 km rozpocznie się o godz. 14:00, natomiast od godz. 13:30 będzie czynne biuro zawodów. Klasyfikacja końcowa tworzona jest na podstawie wyników 4 najlepszych startów (stąd, aby być sklasyfikowanym należy wziąć udział w co najmniej 4 z 6 biegów w danym mieście). Również pamiątkowe medale są wręczane osobom, które ukończą co najmniej 4 biegi. Jeśli ktoś nie nastawia się na walkę o nagrody, ale chce dostać pamiątkowy medal - może startować w różnych miastach – ważne, aby wziął udział w 4 biegach.

Czytaj też: Eliminacje Mistrzostw Europy 2016. Polska zagra z Niemcami [FOTO, WIDEO, WYWIAD]

Elektroniczne zapisy odbywają się TUTAJ. Do pierwszego biegu w Warszawie można zapisać się do czwartku, 9 października, do godz. 23:59. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. W przypadku osób, które zapiszą się przez internet najpóźniej do końca dnia w niedzielę poprzedzającą bieg opłata wynosi 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł.

Terminy pozostałych biegów w Warszawie to: 16 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia, 15 lutego, 15 marca.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!