Polonia Warszawa - KS Łomianki. Zadyma, przerwany mecz [FOTO, WIDEO]

Polonia Warszawa zadebiutowała w IV lidze. Niestety, mecz Polonia Warszawa - KS Łomianki nie trwał nawet 45 minut, ponieważ na boisko stadionu wybiegli kibice Legii Warszawa i chcieli zaatakować ławkę rezerwowych "Czarnych Koszul".

- W związku z planowanym meczem wysokiego ryzyka zwracamy się do właścicieli sklepów i nieruchomości prowadzących działalność gospodarczą w sąsiedztwie stadionu, aby w dniu meczu skrócili godziny pracy. Prosimy także właścicieli posesji wokół stadionu KS Łomianki o zabezpieczenie mienia i zachowanie ostrożności przed, w trakcie oraz po meczu piłkarskim. Prosimy także o zabranie samochodów parkujących w okolicach stadionu piłkarskiego... - napisał przed meczem Polonia Warszawa - KS Łomianki burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski w apelu do mieszkańców zamieszczonym na stronie internetowej urzędu miasta.

Polonia Warszawa - KS Łomianki. Polonia debiutuje w IV lidze

Polonia Warszawa - KS Łomianki: będą kibice Legii

Rzecznik stołecznej policji zapowiada, że policjanci dostali informację, jakoby na meczu mieli pojawić się także kibice Legii, którzy z kibicami Polonii nie żyją w zgodzie. Jednocześnie deklaruje, że impreza będzie zabezpieczona tak, aby nic złego nie stało się ani oglądającym mecz, ani mieszkańcom Łomianek.

Mecz Polonia Warszawa - KS Łomianki rozpoczął się o 15:00 przy stadionie przy ulicy Fabrycznej w Łomiankach. Polonia po degradacji za długi tegoroczny sezon rozpoczyna w IV lidze, czyli na piątym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Rozwój Katowice - Legia Warszawa. Legioniści zaczynają walkę o Puchar Polski

Burdy na meczu

Mecz został przerwany z powodu zamieszek kibiców na stadionie KS Łomianki przy stanie 2:0 dla "Czarnych Koszul". Przyczyną takiej decyzji był obraźliwy transparent wywieszony przez kibiców gospodarzy, co doprowadziło do starć fanów z policją. Liczna grupa kibiców Polonii, która przyjechała do Łomianek, nie została wpuszczona na miejscowy stadion. Wśród kibiców gospodarzy była spora grupa pseudokibiców innego stołecznego klubu - Legii.

Polonia po niespełna 15 minutach prowadziła 2:0 po golach Jacka Kosmalskiego i Michała Strzałkowskiego. W tym momencie pseudokibice Legii wbiegli na murawę i ruszyli w kierunku ławki rezerwowych polonistów. Sędzia zdecydował się przerwać spotkanie, które zostanie zaliczone jako walkower 3:0 dla gości.