Z okazji 18. urodzin wydawnictwa, Czarne otworzy w stolicy stacjonarną miniksięgarnię. Będzie można w niej znaleźć m.in. końcówki serii i świetnie zachowane wydania nawet z lat 90, a także książki zaprzyjaźnionego wydawnictwa Karakter. Lokal będzie pełnić też funkcję miejsca kameralnych spotkań z autorami. Księgarnia Czarnego w Warszawie oficjalnie otworzy się w poniedziałek 1 września.

Księgarnia Czarnego w Warszawie. To pierwsza miniksięgarnia tego wydawnictwa w Polsce


Księgarnia znajduje się pod numerem 1 w bramie przy ulicy Hożej 42, tuż obok lokalu Krowarzywa. O tym, że jest się na miejscu, upewnia niewielka tabliczka z charakterystycznym logo wydawnictwa, przymocowana pod domofonem. Wnętrze jest niewielkie i bardzo kameralne, i takie też ma być otwarcie, które odbędzie się 1 września o godzinie 10. - Nie będzie przecinania wstęgi ani oficjalnej ceremonii - zapowiada ze śmiechem Tomasz Grajkowski, który na Hożej będzie pełnił funkcję księgarza.

Będzie za to specjalny, dwudziestopięcioprocentowy rabat na wszystkie książki, obowiązujący przez cały pierwszy dzień funkcjonowania księgarni, a także kupony zniżkowe i koszyk jabłek. Kupony rabatowe będzie można też w ciągu najbliższych tygodni zdobyć w okolicznych, zaprzyjaźnionych z wydawnictwem lokalach. Poniedziałek będzie też okazją do tego, by przekazać swoje uwagi i sugestie dotyczące sposobu funkcjonowania księgarni.

Czytaj też: „Pejzaże metropolii śmierci” - zdobądź egzemplarz książki przed premierą! [KONKURS]

Nie tylko Czarne


Na Hożej będzie można kupić wszystkie książki Czarnego, w tym także pozycje trudne do zdobycia, od dawna niedostępne, stare wydania, sięgające nawet lat 90., oraz końcówki serii. - Jeśli nie będziemy mieli jakiegoś tytułu, oznacza to, że na 99% nie da się go kupić też nigdzie indziej - deklaruje Tomasz Grajkowski. - Będzie też półka, na której znajdziemy książki z autografami autorów. Część z nich będzie można kupić, a część pełnić będzie funkcję nagród w konkursach lub formy wyróżnienia dla członków Klubu Czarnego - dodaje.

Do klubu zapisać można się w tym miejscu.

Na półkach znajdą się też m.in. książki wydawnictwa Black Publishing, oferującego literaturę komercyjną najwyższej próby oraz krakowskiego wydawnictwa Karakter, znanego z przykładania ogromnej wagi nie tylko do jakości literackiej wydawanych tytułów, ale również ich strony graficznej.

Lokal będzie też pełnić funkcję punktu odbioru osobistego książek kupionych w internetowej księgarni Czarnego.

Czytaj też: "Zorza robi coś z głową", czyli jak przeżyć pół roku bez słońca [WYWIAD Z ILONĄ WIŚNIEWSKĄ]

Nie tylko księgarnia


Oprócz samej księgarni, w lokalu znajduje się też nieduża salka, w której będzie można usiąść z książką i w której będą odbywać się kameralne spotkania z autorami, dające możliwość indywidualnej, swobodnej rozmowy z pisarzem. Seria takich spotkań ma ruszyć na przełomie września i października. Na Hożej będzie można też odbierać wejściówki na limitowane wydarzenia organizowane przez wydawnictwo na terenie Warszawy.

Otwarcie lokalu zainauguruje obchody osiemnastych urodzin wydawnictwa, które potrwają do końca roku.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!