Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Powstania Warszawskiego się powiększy. Nowy budynek od Towarowej, miejsce na koncerty i kino plenerowe [WIZUALIZACJE]

Redakcja
Pracownia Nizio Design International
Muzeum Powstania Warszawskiego się powiększy. Wybrano właśnie pracownię, która zbuduje pawilon od strony ul. Towarowej. Będzie poświęcony nie tylko wydarzeniom z 1944 roku. Tym samym muzeum zgłasza aspiracje by być najważniejszym obiektem kulturalnym w stolicy. Dalsza część artykułu poniżej.

Muzeum Powstania Warszawskiego się powiększy

Wybrano projekt nowego pawilonu Muzeum Powstania Warszawskiego. Od strony ulicy Towarowej powstanie budynek, w którym znajdzie się przestrzeń rozrywkowa bazująca na pomyśle „Pokoju na Lato”, który od kilku lat cieszy się sporą popularnością. Właśnie wybrano koncepcję, którą dla MPW, którą przygotuje pracownia Nizio Design International. Architekci dostali 66 tys. zł oraz zaproszenie do opracowania dokumentacji projektowej.

Zobacz zwycięski projekt oraz inne nagrodzone propozycje

Pawilon będzie ciągną się wzdłuż Towarowej, na samym końcu działki zajmowanej przez muzeum (tuż przy ulicy). Od strony Grzybowskiej, na rogu, znajdą się budynki z zielonym tarasem na dachu. Pomiędzy nimi, na wysokości przystanku autobusowego, powstanie korytarz łączący nową przestrzeń ze starszymi budynkami Muzeum Powstania Warszawskiego. W dalszej części działki powstanie również skarpa dla kina letniego oraz duża scena plenerowa. W okolicy znajdzie się również nowe wejście do muzeum.

Muzeum Powstania Warszawskiego. Kto rozbuduje?

Sam konkurs miał formę otwartą. Muzeum liczyło na kreatywność architektów. Ostatecznie komisji konkursowej, złożonej z architektów, przedstawicieli miasta i muzeum, najbardziej spodobała się propozycja pracowni Nizio Design International.

Praca ta w największym stopniu realizowała założone w konkursie cele projektowe, w tym przede wszystkim cel poprawienia funkcjonalności istniejącego muzeum poprzez zaprojektowanie nowej strefy wejściowej od strony ulicy Towarowej. Nowa strefa wejściowa została zaproponowana w pracy w sposób poprawny funkcjonalnie i czytelny w kontekście kompozycji urbanistycznej - czytamy w uzasadnieniu.

Pozostałe miejsca przyznano projektom M.O.C. Architekci (II miejsce) oraz tomcat.arch.design (miejsce III). Wyróżniono także projekty stworzone przez ARTGRAF S.C. i Pracownię Krajobrazu, a także projekt autorstwa eM4 Pracownia Architektury Brataniec.

Autor: Przemysław Ziemichód, Piotr Wróblewski


od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto