W Międzylesiu 20 września sprawdzić się będą mogli nie tylko entuzjaści biegania, ale także ich psy. Wydarzenie, oprócz walorów zdrowotnych, ma także cel charytatywny - pomoc potrzebującym zwierzakom.

Coraz bardziej popularne staje się bieganie z psami - w końcu to nie tylko forma spędzania czasu ze swoim pupilem, ale także wyraz troski o jego kondycję. Okazuje się, że czworonogi potrafią być idealnymi kompanami do uprawiania sportu.

Bieg w Międzylesiu, organizowany przez klub sportowy PKS ''Serce Falenica'', jest okazją do zacieśnienia więzi między właścicielem i czworonogiem. Tych, których niepokoi bezpieczeństwo psów w nowej sytuacji, uspokoić powinny słowa Katarzyny Koprowskiej - lekarza weterynarii i współorganizatorki biegu: ''Bieganie z psem wbrew pozorom nie wymaga dużego przygotowania. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, jak bieganie po odpowiednim terenie, nie zapominanie o nawodnieniu naszego pupila, czy dostosowanie tempa do jego możliwości by była to dla obojga czysta przyjemność''.

Można wystartować na dystansie 5 lub 10 km, z psem i bez. Pięknie położone trasy wiodą przez tereny leśne i są dostosowane do potrzeb uczestników i pupili.

Czytaj też: Piknik z Labradorami, Warszawa. Przyjdź ze swoim pupilem

Organizatorzy zapraszają także samodzielnych biegaczy - wszystkich, którym nieobojętny jest los zwierząt. Uczestnikom zostaną przedstawione problemy, z jakimi się zmagają się fundacje zwierzęce a celem przedsięwzięcia jest ich wsparcie. Więcej informacji znajdziecie na stronie imprezy.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZobaczcie też: Krzysztof Hołowczyc w rallycrossie: "Nagle z maratończyka trzeba stać się sprinterem"

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!