19. kolejka TBL Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 85:74 (wideo, zdjęcia)

Deividas Dulkys (z lewej) zdobył 27 punktów
Deividas Dulkys (z lewej) zdobył 27 punktów Paweł Czarniak

Zobacz wsad Deividasa Dulkysa, który potwierdził wybór do meczu Gwiazd i konkursu wsadów.Mikołaj Witliński po meczuTrener Anwilu Milija Bogicević po meczu Anwil - Polpharma 85:74 Trener Polpharmy Tomasz Jankowski i Maciej StrzeleckiMecz charytatywny na rzecz Kacpra Piekarskiego - zdjęciaAnwil nie bez kłopotu pokonał Polpharmę, a udany debiut zaliczył Jordan Callahan.Anwil - Polpharma 85:74 (25:15, 17:23, 18:18, 25:18)Anwil: Dulkys 27 (4), Callahan 8 (2), Hajric 7, Sokołowski 5, Mijatovic 2 oraz Graham 14 (1), Kostrzewski 12 (1), Witliński 10, Pamuła 0.Polpharma: Hicks 18 (4), Eldridge 12 (1), Strzelecki 6, Johnson 4, Kukiełka 2 oraz Varanauskas 13 (1), Kosiński 9 (1), Wall 5 (1), Jeftic 5.Fotorelacja z meczu Anwil - Polpharma - tutaj.To było bardzo potrzebne zwycięstwo Anwilu w wyścigu o play off. Stało się to faktem, choć nie bez problemu. Włocławianie prowadzili cały mecz z wyjątkiem chwili, gdy je stracili (42:43 na początku trzeciej kwarty). Ale jeszcze w tej kwarcie odrobili minimalną stratę, a w czwartej już kontrolowali przebieg wydarzeń.Pierwszoplanową postacią był Deividas Dulkys - 11/16 z gry, 6 zbiórek i 4 asysty. Wszyscy jednak patrzyli na nowego rozgrywającego - Jordana Callahana. Zagrał on dynamicznie, wiele razy dostrzegając rywali (6 asyst, najwięcej w meczu), ale skuteczność jest do poprawki (2/10). Nie da się ukryć, że jest on innym graczem niż Duszan Katnić i to z pożytkiem dla zespołu.Więcej tutaj.