Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

5. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych

Monikka
Monikka
Od 15 do 22 czerwca potrwa 5. Festiwal Szkół Teatralnych. Swoje przedstawienia zaprezentują szkoły z Austrii, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Serbii, Włoch, Izraela, Francji, Hiszpanii, Łotwy, Rosji, Polski oraz Iranu.

W tym roku do festiwalu zgłoszono aż 25 spektakli teatralnych z całego świata, w tym po raz pierwszy z Maroka, Kolumbii i Iranu. Polskę reprezentować będzie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Telewizyjna im. Leona Schillera z Łodzi ze spektaklem „Cztery” wg Niepokojów wychowanka Törlessa Roberta Musila oraz Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza z Warszawy ze spektaklem „Moulin Noir” w reżyserii Marcina Przybylskiego.

Spektakle oceni jury w składzie: Joanna Szczepkowska, Ann Sheppard, Shaw Baar Yaacov, Antoni Libera, oraz Maciej Nowak.

Oprócz przedstawień konkursowych jak zawsze zaplanowano wiele imprez towarzyszących, m.in. warsztaty, które poprowadzą mistrzowie sztuk teatralnych, koncerty oraz dyskusje. Na szczególną uwagę zasługują spotkania z Noah Pikes, Anną Sheppard i Shai Bar Yaacovem, a także warsztaty:

  • Warsztat Anety Groszyńskiej, Barbary Songin i Aleksandry Gronowskiej CIAŁO - GŁOS - PARTNER trzydniowy intensywny warsztat aktorski

  • Wchodzenie w świat masek: twórcze podejście do Commedia dell’Arte prowadzony przez Claudio De Maglio

  • Warsztat Alicji Borkowskiej. Przedmiotem warsztatu jest praca aktora jako autora ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności przekształcenia prawdziwych faktów i historii na materiał teatralny.

  • Warsztaty Noah Pikes - Brzmienie twojej głębi i skalowanie twoich szczytów- droga do pełni twojego głosu

  • Mario Biagini poprowadzi warsztaty pt. „Otwarty Program”

Dokładny kalendarz wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie www.festiwal.at.edu.pl


Pierwszy Festiwal Szkół Teatralnych, który odbył się w roku 2002, upamiętniał 70. rocznicę powstania Akademii Teatralnej. W tym roku odbędzie się piąta – jubileuszowa edycja. W ciągu kilku dni studenci obcują ze swoimi rówieśnikami z innych krajów. Pozwala im to na wymianę doświadczeń i poszerzenie horyzontów. Mają okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin i spotkać osoby, które chcą dzielić się z nimi swoim doświadczeniem. Festiwal staje się przestrzenią do wymiany kultur, doświadczeń i wrażeń teatralnych.

W ciągu czterech edycji Festiwalu zaprezentowało się w Warszawie ponad 40 szkół teatralnych z całego świata z większości krajów Europy, USA, Chin, Izraela, Japonii, Australii oraz Meksyku.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto