Anwil - Asseco. Pożegnanie Pluty [zdjęcia, wideo, relacja]

Dziś mecz wieńczący karierą ligową i reprezentacyjną Andrzeja Pluty. Trwa relacja na żywo z tego wydarzenia.

Anwil - Asseco 76:85 (24:24, 23:24, 10:26, 19:11)    ANWIL: Berisha 13, Hajrić 8, Hinnant 7, Nowakowski 0, Pluta 5, Allen 10, Wołoszyn 2, Gortat 4, Majewski 5, Maciejewski 1, Glabas 2, Edwards 17, Sokołowski 2.ASSECO: Sikora, Seweryn 4, Blassingam 5, Dimitriev 2, Frasunkiewicz 4, Łapeta 4, Zamojski 12, Szczotka 6, Brown 5,  Kubler 5, Gee 22, Hrycaniuk 2, Pluta 14ANDRZEJ PLUTA - 19 punktów (4 x 3)
FILMIK Z ZAKOŃCZENIA KARIERY
DZIĘKUJEMY!!!
IV kwarta (19:11)Koniec76:85 - w meczu w którym wynik spotkania był najmniej ważny - Andrzej Pluta zakończył karieręRozegrał:591 - meczów w polskiej ekstraklasie207 - meczów w Anwilu97 - meczów w reprezentacji Polski88 - meczów w europejskich pucharachDodajmy, iż w składzie Anwilu  nie ma Marshalla Mosesa, który jest w hali (siedzi na dostawionej trybunce za koszem), z którym klub chce rozwiązać kontrakt.
III kwarta (10:26)57:74 - kwartę skończył rzutem za trzy ZamojskkiGodz. 20.28 - zaczęła druga połowa meczu, która będzie grana na "poważnie"
Godz. 20.20 - Andrzej Pluta na środku parkietu dziękuje - wszystkim!Godz. 20.17 - koszulka Pluty z zastrzeżonym numerem 10 pod kopułą Hali Mistrzów!Teraz kolejny film o karierze Pluty
Upominki w przerwie meczu wręczają także:Godz. 20.12 - koniec upominkówZbigniew Polatowski prezes WTK SSA Anwilużeński klubu kibica Anwilu - m. in. Anna Śliwińskaprzedstawiciele TKM-uMarcin Michalski (radio Gra)Marcin Gortat (podziękował kibicom za miłe przyjęcie)poseł Marek Wojtkowskisenator Andrzej Person (przyniósł kije golfowe)Jerzy Nowakowski, prezes OZKosz w BydgoszczyKazimierz Wierzbicki, prezes Trefla SopotAndrzej Twardowski, prezes Czarnych Słupsk.Ryszard Krauze, właściciel klubu Asseco Prokom oraz prezes Przemysław SękowskiJacek Jakubowski, prezes PLK z upominkiemAndrzej Pałucki, prezydent Włocławka przekazuje medal prezydenta WłocławkaPrzemawia Remigiusz Paszkiewicz, prezes Anwilu SA, który wręczył upominki od pracowników Anwilu SA i podziękował za grę W przerwie koszulka Pluty zawiśnie pod kopułą Hali Mistrzów, Andrzej otrzyma przezenty oraz odznaczenia.
II kwarta 47:48 - wsad Glabasa po kontrze Anwilu na koniec I połowy44:4839:4439:39 16 min. Pluta schodzi z parkietuPluta za trzy 33:30 13 min. ponownie trafia Gortatwsad Gortata po zagraniu Nowakowskiego!Pluta i Gortat w składzie AnwiluW przerwie między kwartami wyświetlany jest film o PlucieI kwarta 24:242,37 do końca na parkiecie Gortat4,35 min. do końca I kwarty, schodzi Pluta, który w 2 kwarcie zagra w Anwilu13:20 - Pluta - 5 min.11:17 - Pluta za trzy, 5 min.9:14 - Gee Początek pechowy dla Hinnanta, który podkręcił kostkę i opuścił parkiet, za niego Nowakowski3:7 - Pluta za trzy - 2 min. 3:4 - Szczotka3:2 Berisha za trzy0:2 - PlutaGodz. 19.15 - pierwsze punkty w meczu oczywiście ANDRZEJ PLUTAGodz. 19.12 - mecz przerwany, serpentyny na parkiecieGodz. 19.09 -Na trybunach m. in.: Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu RP, Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu RP, Ryszard Krauze, prezes Prokomu, oraz koledzy Pluty z reprezentacji z 1997 roku.Godz. 19.07 - ostatnie chwile rozgrzewki, Pluta od początku zagra w AssecoGodz. 19.06 - złota odznaka PZKosz dla PlutyGodz. 19.03 - Grzegorz Bachański, prezes PZKosz przemawia przy gwizdach kibicówGodz. 19 - hymn PolskiGOdz. 18.55. - Po prezentacji, główny bohater przy wyłączonych światłach zszedł zGodz. 18.50 - rozpoczyna się prezentacja obu ekip, na parkiet weszły cziliderki Asseco ProkomuGodz. 18.50 - rozgrzewkę koszykarzom umila orkiestra Zespołu Szkół SamochodowychTo nie jest zwykły mecz mówił dziś rano Zbigniew Polatowski, prezes WTK SSA Anwil w radiu Gra to wydarzenie, którego we Włocławku nie było od 9. lat.  WIĘCEJ TUTAJGodz. 18.20 - trwa rozgrzewka obu drużyn.