AZS Politechnika Warszawska - Spójnia Stargard 71:56. Słaba czwarta kwarta

W dzisiejszym meczu pierwszej rundy play off I ligi stargardzka Spójnia przegrała w Warszawie z AZS 56:71. O porażce zdecydował kiepski początek trzeciej kwarty i jeszcze gorszy czwartej.

Spójnia rozpoczęła spotkanie od dwóch strat i czterech niecelnych rzutów. W tym czasie dwukrotnie wśród gospodarzy trafił Mateusz Ponitka i AZS wygrywał 5:0. Po czterech minutach gry pierwsze punkty zanotowali stargardzianie. Trójkę trafił Marcin Stokłosa.
Spójnia zaczęła łapać właściwy rytm gry. W 7 minucie najpierw Rafał Kulikowski doprowadził do remisu, a po chwili Adam Parzych wyprowadził stargardzki zespół na trzypunktowe prowadzenie. Po pierwszej kwarcie Spójnia wygrywała 14:9. Gospodarze mieli tylko dwa celne rzuty z gry na jedenaście prób. Spójnia skuteczność miała lepszą.
W 13 minucie po trójce Ponitki AZS odzyskał prowadzenie (19:18). Najwięcej problemów stargardzianom sprawiał właśnie ten gracz, który miał w tym momencie na koncie trzynaście punktów i to on trafił wszystkie pięć rzutów z gry AZS. W drugiej kwarcie prowadzenie zmieniało się jeszcze kilka razy. W 19 minucie, po trafieniu Adama Parzycha, był remis po 23. Na długą przerwę zawodnicy schodzili z parkiety przy dwupunktowym prowadzeniu gospodarzy
Na początku trzeciej kwarty AZS odskoczył Spójni. Gospodarze trafili sześć rzutów z gry, a stargardzianie tylko jednego osobistego i w 24 minucie zespół ze stolicy wygrywał 40:26. W 5 minucie tej kwarty Spójnia się przebudziła i po akcjach Parzycha i Jerzego Koszuty zmniejszyła straty do sześciu punktów. W końcówce tej części trafili Rafał Kulikowski i Parzych i Spójnia przegrywała już tylko 43:45. W pierwszych minutach czwartej kwarty stargardzianie znów dali się zaskoczyć.
Siedem kolejnych punktów rzucił Patryk Pełka, dwa dorzucił Leszek Karwowski i AZS wygrywał 54:43. Spójnia pierwsze punkty w tej kwarcie rzuciła dopiero po sześciu minutach gry, trójkę trafił Stokłosa. Przewaga gospodarzy wynosiła wtedy piętnaście punktów. W końcówce Spójnią ją nieco zmniejszyła, ale wygrana AZS nie była zagrożona. To był pierwszy mecz pierwszej rundy play off I ligi. Awans do drugiej rundy wywalczy zespół, który wygra dwa razy. Na razie Spójnia przegrywa 0:1. Kolejne spotkanie w środę o godzinie 18 w Stargardzie
AZS Politechnika Warszawska - Spójnia Stargard 71:56 (9:14, 18:11, 18:18, 26:13 )Spójnia: Stokłosa 14 (trzy razy za 3 pkt), Parzych 11 (1), Koszuta 9, Kulikowski 8, Stępień 7 (1), Bodych 3, Buczyniak 2, Grzegorzewski 2, Grudziński