Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bez automatów do dezynfekcji rąk na ulicach Warszawy. Ratusz tłumaczy swoją decyzję: musimy racjonalizować wydatki środków publicznych

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Jacek Katarzyński / zdjęcie ilustracyjne / dozownik w Zielonej Górze
Radna KO Renata Niewitecka pod koniec lipca zwróciła się do Rafała Trzaskowskiego z propozycją ustawienia w miejscach publicznych w Warszawie bezpłatnych automatów do dezynfekcji rąk. Miasto nie zdecyduje się jednak na zainstalowanie takich urządzeń na stołecznych ulicach. Wiceprezydent Robert Soszyński tłumaczy, że odmowa jest spowodowana ''koniecznością racjonalizacji wydatków środków publicznych''. Szczegóły poniżej.

Warszawa nie ustawi dezynfektorów do rąk na ulicach

Warszawska radna KO Renata Niewitecka niecały miesiąc temu zwróciła się do prezydenta miasta z propozycją ustawienia w okolicach przystanków autobusowych, przychodni lekarskich, marketów, przy placach zabaw, cmentarzach oraz dworcach bezpłatnych automatów do dezynfekcji rąk.

Na tego typu rozwiązania zdecydowała się m.in. Zielona Góra. To istotny element przyczyniający się do walki z koronawirusem oraz innymi chorobami zakaźnymi - napisała radna w interpelacji i zaproponowała, aby urządzenia były wyposażone w duże zbiorniki z płynem, który wystarczy na około 5-6 tys. użyć. Zasugerowała także, aby postawić na manualny napęd nożny, który umożliwia bezpieczne, bezdotykowe korzystanie ze stacji.

Miasto nie zdecydowało się jednak na realizację pomysłu radnej Renaty Niewiteckiej. W odpowiedzi na jej interpelację wiceprezydent Robert Soszyński podkreślił, że stanowiska do dezynfekcji rąk znajdują się na terenie obiektów użyteczności publicznej, w tym Urzędzie m.st. Warszawy oraz w podległych jednostkach.

- Nakaz udostępniania środków do dezynfekcji rąk został nałożony na podmioty zarządzające m.in. obiektami sportowymi, handlowymi lub usługowymi, stacjami paliw, targowiskami. Ilość punktów do dezynfekcji na terenie miasta pozwala przyjąć, że ich nasycenie jest wystarczające - odpowiedział Soszyński.

I dodał, że z uwagi na konieczność racjonalizacji wydatków środków publicznych, wprowadzoną w związku z panującą epidemią, aktualnie nie planuje się zakupu stanowisk bezdotykowych do dezynfekcji.

Zobaczcie też:

Projekt zakłada budowę skateparku i pumptracku - miejsca do jazdy na rowerach, deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Miejsca spędzania czasu na świeżym powietrzu i rozwoju fizycznego dla dzieci i młodzieży.

''Nowoczesna nawierzchnia zapewnia cichą i bezpieczną jazdę. Tor bezpiecznie można pokonywać zarówno z małą, jak i bardzo dużą prędkością, na co pozwala jego konstrukcja i ukształtowanie. Idealne miejsce do doskonalenia techniki jazdy i spożytkowania nadmiaru energii, a nawet organizowania zawodów sportowych. Tor pod gołym niebem, nieogrodzony, dostępny od świtu do zmierzchu'' - argumentuje autor projektu.

Lokalizacja: Działka 16, obręb 10516 stare korty przy ulicach Spalska/Sobieskiego

Koszt: 1 171 000 zł. Szczegóły TUTAJ

1506 projektów dopuszczonych do głosowania w budżecie obywat...

Tak jak już informowaliśmy, na takie rozwiązania zdecydowały się jednak inne miasta m.in. Szczecin, Polanica-Zdrój, Poznań, Stargard czy wspomniana Zielona Góra, gdzie stanowiska z dozownikami znajdziemy przy urzędach, przystankach komunikacji miejskiej i placach zabaw.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto