Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Powstania Warszawskiego. Poćwicz formę

Marcin Śpiewakowski
Zanim wystartuje Bieg Powstania Warszawskiego, warto poćwiczyć formę.
Zanim wystartuje Bieg Powstania Warszawskiego, warto poćwiczyć formę. Bartek Syta
Zanim ruszy Bieg Powstania Warszawskiego, warto poćwiczyć formę. Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowały dla uczestników trzy treningi biegowe, połączone z nauką historii. Wstęp jest wolny, nie trzeba się rejestrować.

23. Bieg Powstania Warszawskiego poprzedzą edukacyjne treningi w trzy kolejne wtorki lipca. Będzie okazja, by poprawić nie tylko kondycję, ale też wiedzę historyczną związaną z walkami na ulicach miasta. O formę uczestników zadba trener, który będzie nadzorował rozgrzewkę, a o Powstaniu opowie przewodnik z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Trening 9 lipca, godz. 19.00 (Muranów-Cytadela)

Pierwszy z treningów odbędzie się już 9 lipca. Miejsce spotkania i zarazem pierwszy historyczny punkt na trasie to Pomnik Umschlagplatz na ul. Stawki. Potem uczestnicy pobiegną w kierunku Pomnika Poległych i Pomordowanych na Wschodzie na skrzyżowaniu ulic Andersa i Stawki. Kolejne przystanki na trasie to: Stadion Polonii, Krzyż członków Tajnego Rządu z Powstania Styczniowego na terenie Fortu Legionów i zakończenie treningu przy Bramie Straceń na terenie Cytadeli.

Czytaj też: XXIII Bieg Powstania Warszawskiego - ruszają zapisy

Trening 16 lipca, godz. 19.00 (Praga)

Tym razem trasa została opracowana po wschodniej stronie Wisły. Zbiórka i spotkanie z trenerem i przewodnikiem odbędzie się przy Pomniku Kościuszkowców w pobliżu ul. Wybrzeże Szczecińskie. Kolejne punkty na trasie treningu to bunkier przy skrzyżowaniu ulic Jasieńskiego i Panieńskiej, Ogród Zoologiczny, Most Gdański i zakończenie treningu na Skwerze im. Ppłk Antoniego Żurowskiego ps. „Papież” „Andrzej”.

Trening 23 lipca, godz. 19.00 (Śródmieście)

Ostania trasa rozpocznie się w tym samym miejscu, co właściwy Bieg Powstania Warszawskiego: pod kościołem Św. Jana Bożego na ul. Bonifraterskiej. Tam też uczestnicy spotkają się z trenerem i przewodnikiem. Kolejne ważne punkty poznawane podczas treningu to gmach PWPW na ul. Sanguszki, Dom Schichta na ul. Nowy Zjazd 1, skarpa Nowego Miasta przy ul. Wybrzeże Gdańskie i ostatni punkt na trasie treningu to tablica upamiętniająca zestrzelenie przez Niemców samolotu Liberator niosącego pomoc powstańczej Warszawie na ul. Miodowej.

23. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się 27 lipca między 15.00 a 23.00. Weźmie w nim udział maksymalnie 7000 uczestników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto