MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Alimenciarze z Warszawy i okolic. Te osoby nie chcą płacić na własne dzieci. Policja publikuje zdjęcia

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Tych osób poszukuje warszawska policja.
Tych osób poszukuje warszawska policja. Policja
Alimenciarze z Warszawy i okolic, których poszukuje policja. Baza osób, uchylających się od płacenia alimentów na dzieci, jest bardzo długa. Służby opublikowały zdjęcia poszukiwanych. W naszej galerii znajdziesz najnowsze dane dotyczące alimenciarzy z województwa mazowieckiego. Rozpoznajesz kogoś?

Alimenciarze z Mazowsza

W galerii poniżej przedstawiamy aktualne dane policyjne dotyczące osób, które w Warszawie i okolicy uchylają się od płacenia alimentów na własne dzieci. Są tam zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Policja opublikowała zdjęcia oraz imiona i nazwiska. Sprawdź czy rozpoznajesz kogoś.

Tych osób poszukuje warszawska policja.

Alimenciarze z Warszawy i okolic. Te osoby nie chcą płacić n...

Warszawska policja przypomina, że zgodnie z art. 209 Kodeksu Karnego:
§ 1. Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 1a. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego, organu pomocy społecznej lub organu podejmującego działania wobec dłużnika alimentacyjnego.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonemu przyznano odpowiednie świadczenia rodzinne albo świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów, ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 1a odbywa się z urzędu.
§ 4. Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1, który nie później niż przed upływem 30 dni od dnia pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego uiścił w całości zaległe alimenty.
§ 5. Sąd odstępuje od wymierzenia kary, jeżeli nie później niż przed upływem 30 dni od dnia pierwszego przesłuchania w charakterze podejrzanego sprawca przestępstwa określonego w § 1a uiścił w całości zaległe alimenty, chyba że wina i społeczna szkodliwość czynu przemawiają przeciwko odstąpieniu od wymierzenia kary.

Jak zgłosić poszukiwanego?

Poszukiwanego przez policję można zgłosić na trzy sposoby:

  • poprzez stronę internetową policji.
  • poprzez maila: [email protected]
  • dzwoniąc na 997 lub 112.

Dane przedstawione w naszej galerii pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 24 kwietnia 2024 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto