Bilardzista Pino Ventor Dębica mistrzem świata!

Sławek Oskarbski
Marek Kudlik pierwszy z lewej. Zdjęcie z archiwum Polskiego Związku Bilardowego
Marek Kudlik pierwszy z lewej. Zdjęcie z archiwum Polskiego Związku Bilardowego Archiwum
Niesamowitym sukcesem zakończyły się dla Marka Kudlika, bilardzisty Pino Ventor Dębica, mistrzostwa świata juniorów. Nasz reprezentant zdobył złoty medal w odmianie 9-bil.

Zawody odbywały się w Kielcach, a uczestniczyło w nich 64 zawodników i zawodniczek z 25 państw. Marek Kudlik zanim sięgnął po złoto, wygrał sześć pojedynków. Większość była bardzo zacięta, kończyła się zaledwie jedną albo dwupunktową przewagą zawodnika Pino Ventor. Jedynie pierwszy mecz w turnieju z Koreańczykiem poszedł w miarę gładko i zakończył się zwycięstwem Polaka 11:5. W finale Marek Kudlik zmierzył się z innym Polakiem – Konradem Piekarskim z Metalfachu LP Sokółka. Co ciekawe, był to drugi pojedynek tych zawodników w turnieju. W pierwszym meczu, w trzeciej rundzie zmagań, lepszym okazał się Kudlik. W finale nie było inaczej. Zawodnik Pino Ventor wygrał 11:9.