Błękitni Stargard - Polonia Bytom 3:1. To bardzo ważne zwycięstwo

Grzegorz Drążek
Drugoligowi piłkarze Błękitnych Stargard pokonali bezpośredniego rywala w walce o czołową ósemkę.

Przed dzisiejszym spotkaniem Polonia zajmowała ósme miejsce, czyli ostatnie gwarantujące utrzymanie w II lidze. Błękitni byli na dziewiątej pozycji. Oba zespoły miały po 35 punktów. Wynik tego spotkania może mieć duże znaczenie na koniec sezonu. Błękitni świetnie rozpoczęli mecz i już w 4 minucie Rafał Gutowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 12 minucie było już jednak 1:1. Po dośrodkowaniu z wolnego gola głową strzelił Norbert Radkiewicz. Minutę później Błękitni mogli znowu prowadzić, ale piłka po uderzeniu Roberta Gajdy trafiła w słupek. W pierwszej połowie gospodarze raz jeszcze trafili do siatki. W 41 minucie obrońca gości zagrał w swoim polu karnym piłkę ręką i sędzia podyktował karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Magnuski. W drugiej połowie przewagę uzyskali Błękitni i już w 47 minucie było 3:1. Gutowski dośrodkował w pole karne rywali, a tam świetnie znalazł się Gajda i głową posłał futbolówkę do siatki. Stargardzki zespół miał jeszcze kilka szans na gole, ale zawodziła skuteczność. Goście najlepszą okazję mieli w doliczonym czasie, ale na posterunku był bramkarz Błękitnych Marek Ufnal. Błękitni Stargard - Polonia Bytom 3:1 (2:1) Bramki Gutowski 4, Magnuski (k) 41, Gajda 47 - Radkiewicz 12. Błękitni: Ufnal, Pustelnik, Liśkiewicz, Wojtasiak, Wawszczyk, Więcek, Poczobut, Fadecki, Gutowski (80 Zdunek), Magnuski (90 Kosakiewicz), Gajda (71 Flis).